Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa sethi k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2016) (S01)

No není to špatný! Některý díly vážně nadprůměrný, jiný stojí za starou belu (E11) Jako celek to ale drží hezky pohromadě. Již zmiňovaná atmosféra se severským nádechem mě hodně baví, včetně úvodní a závěrečné znělky. Syrovost mohla být ještě hutnější. Chtěla bych zmínit herce. Hynek Čermák - trefa do černého, Alexej Pyško - fenomenální, Lukáš Příkazký - dobré osvěžení. Jen Jan Dolanský mě trochu zklamal, takovej hezkej chlap a taková výživná role, ale nevěřila jsem mu ani ťuk, není ten typ. A kolik je vlastně tý Lucii Žáčkový? Vypadá chudák děsně... ()

Série 2 (2019) (S02)

Tak tohle není "ten" Kuneš. Tohle není "ta" atmosféra a tohle není ani "mafiánská" zápletka. Všechno je jaksi náhražka chtěného. Jak byla první série na pomezí 3-4 hvězd, tato sotva šplhá ke dvěma. Akorát Lucie Žáčková už vypadá o něco líp. ()