Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (29)

Útulek doktora Knechta (2019) (S02E05)

Práce policie dnes zaváněla odpadem. Mafie a vrah s penězi chodí kolem nich a oni vrší jednu blbost za druhou. Kuneš dostane klidně na hubu, ale stejně si za to mohl sám. Želí si klidně pracuje z vězení a ani se tím netají. Ale legrace musí být. Ani nevím, proč jsem ještě nedal odpad. ()

Sardinky (2019) (S02E06)

Nový Rapl pokračuje. Dnes dokonce zalitý zpočátku sluníčkem. Hutná atmosféra první série je tatam. Asi do poloviny dílu jsem měl dokonce i radost, že zde nefigurují mafiáni z Montenegra. Bohužel mi ji tvůrci opět zkazili. Policisté si ani dnes neodpustili megabotu, takže prohlášení Máchy, že nejsou tak hloupí, jak se říká, vzalo za své. Oproti minule zlepšení, ale ještě to není ono. ()

Bubáci (2019) (S02E07)

Policejní práce je stále stejně tristní. Tři zvězdy za několik světlejších míst a asi také z nostalgie. Nejvíce zazlívám tvůrcům, že z Kuneše je chcípák. Ostatní je spíše parodie, až na náměstka. To je totální úlet. ()

Trefa do Tlustého (2019) (S02E08)

Myslím, že tento díl byl poctou těžké herecké dřině. Práce policie dnes fungovala jako Kunešovo auto. Shodou náhod policisté případ vyřešili. Omáčka okolo je ale spíše trapná a mafiánská linie naopak, naštěstí, téměř žádná. Parodie, blížící se odpadu. Z charismatických či minimálně snaživých policistů jsou směšné figurky. PS: Kde má Slepice kohouta a kuře? ()

Kebab Aleppo (2019) (S02E09)

Z tohoto dílu mám rozporuplné pocity. Policisté se konečně tváří, že vyšetřují. Ale zase jim musí pomoci téměř nečekaná událost. Ovšem lezou mi krkem telefonáty Željka a odposlech se slovníčkem. Slepici se musím omluvit, Pepíčka/Honzíka? je mi líto. Ale spíše to vypadá, jako by scénárista zapomněl... Postoj tvůrců k menšinám je veskrze pozitivní, zato my bychom se asi měli okatě stydět :) ()

Ahoy Sázavo (2019) (S02E10)

Dovolenkové díly mám rád. Léto, Sázava, kempy, hezká holka. Dokonce i případ byl vystavěn zajímavě, s pěknou pointou. Ovšem způsob vyšetřování je minimálně nestandardní, nakládání s důkazy trestuhodné a Željko mě jako obvykle nebaví. ()

Cvokhaus (2019) (S02E11)

Případ v zajímavém prostředí trochu kazily odbočky a skoro slepé uličky, ale budiž. Nakonec do sebe vše slušně zapadlo. Tvůrci asi kazí napětí záměrně, ovšem komediální prvky fungují lépe, než ty kriminální. Největší komedie je ale bezkonkurenčně mafie. ()

Ryba smrdí od hlavy (2019) (S02E12)

Tvůrci bohužel udrželi standardní úroveň druhé série. Tudíž i tento díl osciloval mezi odpadem a plným počtem. Ačkoli to bylo výhradně o bratrech černohorcích, konečně se dalo napětí krájet a humor nebyl trapný. I kdybych odpustil očividné nesrovnalosti v ročních obdobích a délce dne, ze závěru vznikla opět fraška, s policisty v hlavní roli. Ta přišla se slovy Máchy o profesionálním zásahu. Já jsem si snad nakonec přál, aby už zbyl jen jeden bratr, protože tři bylo moc. ()

Dobro došli! (2019) (S02E13)

To nejhorší nakonec. Čeští policisté bez peněz, dokladů, zbraní, pomoci, oblečení, běhají v ukradených teplákách po Černé Hoře, kde likvidují mafii. Zatím v Čechách pokračuje parodie. Z dobrého policisty špatný a naopak. Zoufalost, plná nesmyslú. ()