I když člověk brblá na nesnáze, měl by si uvědomit, že se uplatní i tam, kam se mu původně vůbec nechtělo. K takovému příkladnému poznání dospěje i začínající lékař, jenž jako své první působiště dostal přidělenu odlehlou pohraniční ves - jeho snoubence se do takového zapadákova vůbec nechtělo. Ale příklad tamního doktora, který se již chystá do důchodu, jej přesvědčí, že dobrého lékaře je třeba všude. (oficiálny text distribútora)

fandadofilmu

Velice příjemný film, příběh ze života. Okouzlující Jana Štěpánková a její otec Zdeněk Štěpánek. Každý okouzluje něčím jiným. Příběh z doby, kdy se naši lidé po absolvování Lékařské fakulty KU (což jim dodnes platí stát) nemohli jen tak sebrat a odjet pracovat do Němec, takže tu bylo všude lékařů relativně dost. Na filmu samozřejmě zapracoval zub času i změna politických poměrů - ale herecké výkony hlavních představitelů jsou vůči těmto věcem imunní. ()

Pitryx

Obyčejný příběh, jakých jsou tisícovky. Dvacet bodíků dávám navíc panu Štěpánkovi, k tomu průměru. Velké minus má u mne ta hnusná hudba. ()

Jonatthan

Příběh ničím nepřekvapí a závěr se dá předpokládat od začátku. Pozor spoiler: Mladý lékař dostane umístěnku do zapadákova - nechce se mu tam - nikdo mu tam ani nevěří - chce se odtamtud dostat - nedaří se mu to - pozná místní lidi a oni si ho oblíbí - dostane nabídku odejít - neodejde. Plejáda skvělých českých herců ale určitě stojí za vidění a špatný film to rozhodně není... ()