One Punch Man

• Japonsko ワンパンマン (viac)
Japonsko, (2015–2024), 14 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

One (komiks), Júsuke Murata (komiks)

Aoi Júki, Júki Kadži, Kendžiró Cuda, Mamoru Mijano, Masaja Onosaka, Teššó Genda, Daisuke Namikawa, Júdži Ueda, Ken'iči Ogata, Mijuki Sawaširo, Šin'ičiró Miki (viac)

Nejsilnější superhrdina na světě dokáže zabít kohokoli jednou ranou. Ale nemá žádného soupeře, takže bojuje s nudou a depresí. (Netflix)

Recenzie používateľa Yoshitsune k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2015) (S01)

Po zhlédnutí druhé řady, musím snížit o jednu hvězdičku, ano druhá řada má problém, že se hodně věcí snažila narvat do dvanácti dílů a tak může působit zkratovitě, uspěchaně a dost věcí, vyzní naprázdno, ale tenhle problém by nenastal, kdyby ta první naservírovala jen akci a humor. Sice je to kvalitní akce, je pořádně drsná, dynamická a dobře zpracovaná, a vtipy sou stejně úderné jako Genosova palební síla. Ale o příběhu a nějakém vývoji postav nelze mluvit. ()

Season 2 (2019) (S02)

Na druhou sérii se lze podívat, aniž by jste museli vidět tu první, je tu sice pár odkazů na tu první, ale jinak ta druhá funguje samostatně. To lze brát jak pozitivně, tak i kriticky, to je na každém divákovi. Co se však nevyhne kritice, je to, že se Saitama nudí na turnaji bojových umění a nejvíc tím trpí příběh. Samotný turnaj přitom neni špatný, zjistí se něco o démonech a o tom, jak nabírají nové členy a pak se tady objeví nová postava a tím je Suiryu, nafoukaný frajírek, který je celkem nabušený. Hlavní dějová linka, je podle mně lepší, než ta z první série, kde to spíš fungovalo, jako trampoty a strasti Saitamy, který má hluboko do kapsy. Zde je Saitama i lépe vykreslen a i jeho problém s jednou ránou, zde dostává hlubší smysl. Další novou postavou je Garou, který loví hrdiny, z určitého důvodu....... a však jeho pravý důvod, vyjde najevo až v poslední epizodě a je to od něho dost pokrytecké, vzhledem k tomu že jiné postavy, za to kádroval a opovrhoval jimi, takže je horší než oni. A poslední novou postavou, která stojí za povšimnutí je King, což je podle mně skutečný hrdina. Něco víc se tady dozvíme o organizaci, která úkoluje hrdiny a zjistíme, že s onou organizací je něco špatně a že je pořádně prohnilá. Démoni rozehrají celkem dobrou hru na kočku a myš. Akce je zde suprová a vedlejší postavy, předvedou solidní akční podívanou. A to že tady Saitama neni tak často, bych nebral jako mínus, je fajn vidět co si o něm myslí ostatní postavy, kteří ho buď obdivují, hledají v něm výzvu a nebo se s ním chtějí jen kamarádit. Celé to končí neuzavřeně a je škoda že to nemá víc dílů, nebo že nezkrátili onen turnaj, pač příběh je opravdu zajímavý a celá druhá série, je o dost napínavější a i postavy působí propracovaněji. ()

Pokračování Venoma má název

Pokračování Venoma má název

22.04.2020

Dvojka Venoma od režiséra Andyho Serkise má oficiální název, snímek ponese titul Venom: Let There Be Carnage, což je jasný odkaz na hlavního záporáka Carnage, jehož ztvární Woody Harrelson. Hlavní… (viac)