Píše se rok 1944 a skoro všichni muži odešli do války. Ve velké textilce proto pracují samé ženy, které při kontrole začne obletovat nový inspektor. (Netflix)

Okoun11

Nejvíc topovka tahle Švédská komedie, jako chvílemi mě sklamal kohout ale to už k tomu patří. Moc děkuji režisérovi za opravdu zaslouženou podívanou. ()

Willy Kufalt

♫ Předeme, tkáme satén, kreton, bavlnu, vlnu a hedvábí... Aneb zatímco my máme díky Juraju Herzovi Holky z porcelánu a s nimi inspektora Rybičku, Švédové mají v režii též legendárního Lasse Hallströma svoje „Holky z textilky“ s inspektorem, jemuž za pár týdnů žádná neřekne jinak, než Kohout. Komedie s pikantní zápletkou měla štěstí nejen na řadu pohledných dívek, ale také na režiséra, který dodal příběhu zasazeného do poloviny 40. let jedinečně kouzelnou atmosféru, stejně jako na dva výborné herce v hlavní a vedlejší roli. Magnus Härenstam coby novátorský inspektor a analytik, jeden svérázný muž v obklopení samých žen, přináší do dění spostu vtipu, jeho velevážený pan Kohout je ve vybraných situacích opravdu tím sympatickým způsobem k popukání, Allan Edwall zase v druhé půlce svou postavou zaobstarává džentlmenský šarm typický pro onu doznívající meziválečnou éru. Hallströmovi se dle mého názoru povedl pěkný kousek, který osloví a pobaví široké publikum a zároveň mu neschází osobitost. Obzvláště mě z tvůrčích nápadů zaujaly vtipné sestřihy k závěru aneb „udělejte tu sekvenci ještě jednou“. Uvolněný styl celého filmu dodává značný nadhled i přítomnému moralizování, dokonce i ta zde rovněž přítomná socialistická propaganda byla na úrovni pro mě snesitelné. Tentokrát mi vybraná švédská komedie padla výborně do noty! 80% ()

pafka

Velmi podareny film z prostredi, kde schazi mlady muzsky a je tu jen jeden a ten si sveho postaveni uziva tak, ze ho zneuziva. Pekne, prijemne. ()