All Things Must Pass

• USA All Things Must Pass: The Rise and Fall of Tower Records

Vznik, vzestup a pád jedné z nejmocnějších společností v hudebním průmyslu. Dokument mapuje vznik společnosti Tower records založené  v roce 1960 sběratelem umění Russelem Salomonem. Od expanze společnosti na 5 kontinentů, přes rok 1999 a rekordní zisk jedné miliardy dolarů, až do roku 2006, kdy společnost zbankrotovala. Mnozí zánik této společnosti přičítají rozmachu internetu a internetového pirátství. (Shadowland)

Slasher

Po NOS AMIS jsem dostal tip na Hanksův předchozí dokument a je to další bomba na téma muzika. Tentokrát jde v podstatě o průřez byznysem s nosiči skrze jednu z jeho legend, Tower Records, kteří se během nějakých 30 let stali z "garáže" gigantem a za tu dobu měli nesmírný vliv. Člověk jako já, se silným vztahem k hudbě, narozený ke konci osmdesátek a tím pádem odkojený klasickými nosiči, co listoval booklety kazet a trávil dlouhý hodiny hrabáním se v CD-čkách aniž by na ně měl, současně byl u počátků boomu MPtrojek a interwebu vůbec, aby nakonec rozjel sbírku LP-ček si pro radost... tohle myslím shlédne s nadšením a ocení. Dokonce budete sdílet i tu nostalgii bandy rekapitulujících dědků ve firmě co byla jako rodina. Než ji porazila nenasytnost a příchod digitální éry... (mimochodem i z podnikatelskýho hlediska je tohle moc zajímavý) Ale vážně, "hudebních dokumentů" už jsem viděl pár a tenhle bych zařadil mezi ty úplně stěžejní, super práce a dívejte ;) V lecčems to předčí i SOUND CITY. ()