Šestnáctiletý kluk se s rodiči nastěhuje do komunity, kde lidi chodí nazí, intenzivně se věnují sexu a vykouří hodně trávy. Na jeho kámoše to ale moc velký dojem neudělá. (Netflix)

klukluka

Včera jsem úplnou náhodou (Netflix mi nabízí samý sračky a už se mi z toho chtělo konečně vystoupit) narazil na Květinové děti. Je to francouzskej film, kterej si dělá nebetyčnou prdel z lidí, kteří inklinovali a inklinují k životu v komunitách. Pobavilo mě to a dnes jsem zkusil, jestli by z Netflixu nevypadlo ještě něco podobnýho. Nabídlo mi to už jen Divoké kvítí. Tady už je to krapet vážnější, protože se do toho plete politika a extremismus, ale možný vážný následky nechali tvůrci spíš jen tak povlávat ve vzduchu a filmu ponechali komediální vyznění. Formanovy Vlasy jsou ale proti tomu růžová limča panenky Barbie. A co teprve, kdyby ten nefunkční model života mnoha lidí na hromádce chtěl někdo pojmout fakt realisticky..? Po takovým filmu teď nově pasu, takovej film chci teď vidět. Ale i po Divokém kvítí už je mi jasný, že zbavit se kvůli podobně romanticky vyhlížejícímu life stylu veškerýho majetku, připravit tak vlastní rodinu včetně dětí o zadní vrátka, to věru nemusela být šťastná rozhodnutí… ()

haruna

Film hodnotím jednou hvězdou za snahu ukázat život hippie komunity. Nechci totiž odsuzovat filmy rovnou jako odpad, chápu, že se každý režisér snaží o " něco". Tolik k pozitivitě. Teď to horší- ani jeden z herců ve mě nevzbudil něco pozitivního a to, že se chovali alternativně rozhodně není důvod, proč by mi jejich chování vadilo. Viděla jsem víc severských filmů a ano, většina z nich působí depresivně a chladně, ale tady není nic , co by to vylepšilo dějem, sympatiemi nebo pochopením. ()

charles3

Podivný žánrový i dějový mišmaš, zahrnující dospívání, komunismus, alternativní život v komunitě, terorismus, kriminální drama a trochu snad i té komedie. Nic zvláštního. Hudbu k tomu nahrál Pražský symfonický orchestr. ()