Čestné pionýrské 2

(festivalový názov)
  • Rusko Častnoje pioněrskoje 2 (viac)

Rusko roku 1979. Kamarádi Dima, Miša a Lena jedou na pionýrský tábor k moři. Berou si s sebou i svého milovaného psa Sávu. Na táboře na ně čeká řada vzrušujících dobrodružství, poklad v jeskyni, souboje a ještě mnohem víc. A samozřejmě první láska! Oba chlapci zahoří k Leně, která má však oči jen pro mladého vedoucího. (Zlín Film Festival)

GAVIN17

Nestává se často, aby druhý díl filmu předčil kvalitou ten první, ale v tomto případě se to jednoznačně podařilo. Ve stejném hereckém obsazení se zde setkáváme s hrdiny prvního filmu, kteří o dost povyrostli a to i herecky (Míša například za svoji roli obdržel na různých filmových festivalech 3 ceny). Příběh je to opravdu svěží, v dobrém tempu, kvalitní scénář a napínavý příběh o přátelství i první lásce s dramatickým koncem. V hodnocení na ruském filmovém serveru dostal film od diváků hodnocení 90,7% a myslím, že zcela oprávněně, je to film, který potěší mladé i starší diváky. Navíc pionýrské hnutí je v současné době v Rusku na úžasném vzestupu a ti, kdo prožili v organizaci ty nejhezčí léta, si s tímto filmem na ně jistě rádi vzpomenou, proto i tak velký úspěch filmu u všech věkových generací. Já mu nemůžu dát méně než 5 hvězdiček ()

hygienik

Na to, že to natočili sami Rusi, bez koprodukcie, je to výborný film. Optimistický, čo je na ruské pomery zriedkavé, s prepracovanou výpravou. Vtipov tam mohli dať viac, ten zvrat na záver bol síce prekvapivý, ale pokazil dojem. Bolo to milé, ale niečo tomu chýbalo, len neviem definovať čo. Som si však istý, že Američania alebo Švédi by to dotiahli k dokonalosti. ()