Po tříletém pátrání po uneseném synovi se zničený otec pokusí své pohřešované dítě najít pomocí lucidního snění. (Netflix)

honajz2

Ona tahle detektivka (později kriminálka, později gangsterka, později akčňák) rozhodně není tak odlišná, jak se celou dobu urputně snaží tvářit. Nebýt těch sci-fi prvků se vstupováním do cizích snů a řízeného lucidního snění, tak by vlastně byla celkem tuctová. Takhle ani není tuctová, ale jen těžce překombinovaná a v něčem i hloupá, protože s každou další čtvrtinou ten film přichází stále s novými a novými zvraty, které mnohdy děj posunou úplně nahodile a nepřirozeně, jen proto, aby to mělo stále čím překvapovat. Je to prostě typický korejský film, včetně faktu, že si některé zvraty vypůjčili z jiných, slavnějších filmů, převážně z USA. A i když mě první čtvrtina napínala kupodivu hodně, pak už to bylo jen a jen horší, přičemž v poslední čtvrtině mě ten film nezajímal už vůbec. Něco se samozřejmě povedlo, třeba ty sny jsou vyobrazené celkem solidně, ale mínusy tu u mě nad plusy prostě převažují... Po první dobré zkušenosti s korejským filmem se opět začínám vracet k původnímu názoru, že vůbec nejsou pro mě. Lepší 2* ()

Lacike

Prva polovica filmu bola v pohode. Solidna detektivka o chlapikovi, ktory roky patra po svojom unesenom synovi a novu nadej mu da spôsob Lucidnych snov, ked si cez svoje sny snazi vybavit nove detaily. Lenze od druhej polovice filmu to povysia o dalsi levej a zacnu sa hackovat sny dalsich ludi, co uz nepôsobi ako sny ale ako nejaka absurdna virtualna realita bez akychkolvek pravidiel. Potesila ma identita vraha, ktora ma prekvapila a zaroven jeho motivacia bola logicka. Ale s pribudajucimi minutami ma stale viac srali sceny zo snov a finale bolo uz uplne prehnane. Vyustenie filmu bolo klasicky dokonale americke. Raz sa to dalo pozriet, ale potencial tam bol väcsi. Americky remake by tentokrat nebol od veci. 5/10. ()

LangiJ

Opět průměr, já se snad něčeho, co mě fakt zaujme, nedočkám. I když tohle patří zrovna k těm lepším filmům. Podle zdejšího hodnocení (aktuálně 57 %) jsem to čekala horší, ale šlo to. Hledat ztraceného syna pomocí lucidního snění je zajímavý námět, líbila se mi pointa, proč vlastně k únosu došlo a kdo je nakonec překvapivým pachatelem, má to slušné obsazení, jen mi pak vývoj děje přišel už trošku přitažený za vlasy. Ale konec byl zas fajn, stejně jako borcení snového světa. Potěšila i menší rolička Park Yoo-chuna z TVXQ, v delších vlasech a hučce na hlavě vypadal jako pobuda :D 3,5 * Přeloženo. ()