Dinosauři u protinožců

(TV film)
  • Česko Dinosauři ve vnitrozemí (viac)
Austrália, 2016, 43 min

Réžia:

Nik Wansbrough

Scenár:

Michael Cove

Tento po všech stránkách vědecký film je zároveň poutavou podívanou. Dokazuje, že po Austrálii, která je z velké části považována za nehostinnou, se v prehistorických dobách toulala velká stáda dinosaurů. Tento kdysi hustě obydlený dinosauří ráj na zemi nám dokumentární snímek předvádí s pomocí mnoha akčních scén a poutavé 3D techniky. (TV Spektrum)

Zetwenka

Velmi podobné v informacích jako zde . Liší se jen lokací, zde je to Austrálie. Na fosilie a nálezy zatím skoupé a neprobádané území. Což se napravuje, díky nálezu stehenní kosti "Elliota". Jinak se budu trochu opakovat, je to probráno, jak uvedeno zkraje. Novinky o aspektech paleontologie. Pohled na ruční práci vs. moderní technologie. Dále jakou pomoc pro paleontology znamenají amatérští hledači a místní obyvatelé..  Budoucnost a směřování  dalších mladých nadšenců do tohoto oboru a kterak kost mánii odstartovala. Úžasné lokace a trpělivost při  odkrývání jak kostí, tak přímo otisky stop a stopiček těchto tvorů. + představení nově nalezených druhů australských dinosaurů. (proces fosilizace, usazeniny) Za tři Mínus za uvádějící paní, ta mi bohužel vůbec nesedla a její pitvoření též ne. Přišlo mi to slabší než dokument zmíněný v první větě.. ()