Podzemní Čechy 2

všetky plagáty
Česko, 2009, 5 h 38 min (Minutáž: 26 min)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (14)

Podzemní Čechy 2 (2009)

Druhá řada byla tematicky zpracována lépe než ta první, rozhodně byly jednotlivé díly lépe uchopeny. ()

Zlato ze Zlatých hor (2009) (E02)

Dívat se na dva díly po sobě není dobrý nápad, protože Cílek je klasický uspavač hadů. ()

Stříbrné Hory Kutné (2009) (E03)

Kutná Hora je fenomén sám o sobě. Akorát jsem si připadal víc na středověkých slavnostech než v podzemí. ()

Příbramské stříbro (2009) (E04)

V příbramských dolech jsem historicky také byl, skluzavka byla skvělá. A Příbram je v oblasti hornictví výborná, jen by zasloužila větší pozornost. ()

Černé Kladno (2009) (E05)

Kladno bylo velmi zajímavé. Navíc jsem si uvědomil, že jsem nebyl na místě, kde by se těžilo uhlí. Asi bych to mohl napravit... ()

Hornická Ostrava (2009) (E06)

Nejdřív jsem si připadal jak na exkurzi po Ostravě, ale pak konečně přišlo podzemí. ()

Cínový Slavkovský les (2009) (E07)

Pro mě zcela neznámá oblast, kam by se bylo zajímavé podívat, příroda je tam zajímavá a jde o kraj s bohatou historií, což je pro mě ideální kombinace. ()

Kaolín na povrchu i pod zemí (2009) (E08)

Kaolín byl také rovněž nadmíru zajímavý, hlavně ten dovětek na konci se dnes zdá být prorocký. ()

Kovárna monarchie (2009) (E09)

Byť železo je základ, tak tento díl nějaký mdlý, jako by jeho těžba neměla tolik co nabídnout. ()

Skrytý rozměr města (2009) (E11)

Když to porovnám s dílem o městech v první sérii, tak tento byl o kus dál, za mě mnohem lepší. Jen to nemuselo být tak progocentristické. ()

Železnice a podzemí (2009) (E12)

Železnice a podzemí je spojení, se kterým se setkáváme velice často, i z toho důvodu jde pro mě o zajímavý díl, protože cestuji vlakem a rád a mrzí mě, že výhledů z něj, hlavně kvůli protihlukovým stěnám, ubývá. ()