Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa DAPDO k tomuto seriálu (2)

Labyrint (2015)

Jiřina ukázal, že po Ďáblově lsti a Ztracené bráně se ještě zdokonalil a natočil na český poměry další skvělej seriál. Bravo Jirko, jen tak dál a nenech se otrávit od zdejších onanů a amerikohuličů, kteří viděli pět minut a okamžitě tady vyblili sračky. Jó pánové, kdyby tohle natočili amíci, tak budete stříkat metr vysoko. Tak radši běžte do prdele a čumte si na Kriminálku Miami 28 !!! ()

Série 2 (2017) (S02)

Na druhou sérii Labyrintu jsem se těšil jak uprchlík do Německa. První série, asponˇ teda za mě, neměla chybu. Když jsem po první sérii napsal Jirkovi, že jsme s přítelkyní poznali vraha už v pátým díle po hlasu v telefonu, nevěřil, že Vondráčka máme tak naposlouchanýho. Bylo jasný, že nám to tentokrát nedá tak lehce zadarmo a to potvrdil už první díl druhé série. Přiznám se, že jsem se v hodně okamžicích ztrácel, nejenom v první epizodě, ale v celé sérii. Těch postav tam bylo na můj vkus strašně moc, Jirka rozvinul víc příběhů dohromady na úkor mysteriózna, kterýho oproti jedničce hodně ubylo. Musím srovnat i herecký obsazení, který bylo skvělý v jedničce i dvojce, ale v těch důležitejch rolích Majer předčil Hájka a hlavně Kanócz Vilhelmovou. Hodnotím celkově jako průměr, ale protože vím, že Jiří Strach je skvělej režisér, tak doufám, že nebude mít bobky natočit klidně trojku, která se kvalitou víc vyrovná za mě stoprocentní jednotce. ()