Praha vs. prachy

Kamera:

Markus Krug

Účinkujú:

Janek Rubeš

Tak dlouho Janka Rubeše štvalo, co se v Praze děje, až vzal do ruky kameru a šel natočit ty největší nekalosti, které se v ní odehrávají. (StreamCZ)

Hanys_

Janek Rubeš, nová kometa na investigativním nebi? Dost možná. Někdy jsem fakt až zíral, co ty nenažrané prasata dokáží provádět a vzápětí u cigárka v klídečku říkat, že je to vlastně všechno úplně normální. Stream jede. ()

Duch217

Asi nejlepší publicistický pořad, který jsem kdy viděl. Až mě skoro zaráží, že téměř po půl roce "sledování" taxikářů se v podstatě nic nestalo a parkujou tam pořád, neuvěřitelný. Každopádně pořad super, jen tak dál. ()

Ricky_CZ

Wow! Stream konečně začíná ukazovat svaly...Obzvláště po osmé epizodě mi došlo, jakou sílu můžou mít internetová média...Až mrazivé...Tohle na ČT neuvidíte.. ()

HonzaSim

Jeden z nejlepších pořadů na Streamu! V noci jsem ho shlédl jedním dechem a byl jsem hodně překvapen. Taxikáři okrádají cizince a naúčtují si místo 48,- rovnou 480,- k čemuž jim stačí "fígl desetinné čárky," což dělá rovnou desetinásobek částky! Aby toho nebylo málo, tak jejich "boss," který jezdí taky, účtuje za 200,-/km! Takhle se vydělává.. Že s tím nikdo nic pořádného nedělá a půlka je podplacená, to už mě ani tak nepřekvapuje. Největší výsměch je bloková pokuta 200,- za zákaz stání u Karlova Mostu, když za jediné svezení cizince se to taxikáři několikanásobně vrátí. Proč by tam tedy nestáli dál, že? Třešničkou na dortu bylo zjištění na magistrátu, že známé firmy mají desítky nezaplacených pokut ve výších statisíců až milionů. Ale k samotnému tvůrci. Janek se do všeho pouští po hlavě, jakoby snad ani neměl pud sebezáchovy. Všechny reportáže, fakta a"zátahy" podává naprosto poutavě, plný elánu a odhodlání. Janek byl vždycky frajer a jeho pořady na Streamu stojí za to. Odvaha mu nechybí, akorát mam obavy o jeho zdraví, protože tohle už zavání mafií.. Alespoň někdo se s tím snaží něco dělat! Hodnocení uživatelů mluví za vše.. 95% ()

Mimomisu

tak od tretiho dilu mam ne uplne prijemne mrazeni v zadech, ze tenhle porad nahle skonci, az autora reportazi najdou mrtvyho ve skarpe. Coz teda asi znamena, ze to, co dela, dela dobre. Nebyt jeho tendenci nekdy prilis tlacit na pilu sam lehce prekrucovat fakta a navadet (Praha vs. Krnacova), bylo by to za plnych pet ()

CiPR

Je fajn, že se tomuto dlouhodému problému konečně někdo postavil čelem. Držím palce do dalších dílů, nemohu se dočkat další epizody! ()

Bozvav

Obdivuhodný počin Janka Rubeše. Divím se, že neměl strach, že dostane přes ústa. Jen tak na nekalé Pražáky. Za mn plný počet. ()

Luk Skywalker

Investigativní žurnalistika na úrovni, takhle si to představuji, ale osobně bych to nedělal. Možná pana Janka Rubeše najdou na dně Vltavy, až to všechno rozklíčuje, což mu samozřejmě nepřeji, ale po zatím posledním odvysílaném díle to tak vypadá. EDIT: Tak se Jankovi nic nestalo. ()

alambert

Původně jsem dával 5 hvězd za nadšení aktérů. Pak jsem jednu strhnul za Rubešovo dětinské chování na magistrátu. Teď strhávám další za díly ohledně směnáren, které jsou neuvěřitelně hloupé a naivní. ()

Navi01

Po prvním ostrém díle dávám 5* Hlavně asi za osobní odvahu obou protagonistů. Držím palce a jsem zvědav jak to půjde dál. Skoro se ale až bojím co jste to tam probírali s tím *** Bémem (za *** si každý dosadí vlastní přízvisko pro tohoto pána). ()

ludva10

To že v Praze taxikáři okrádají turisty snad ví všichni. To že v Praze kvete korupce snad ví všichni taky ( osobní zkušenost, kdy si státní úředník řekl při kontrole o úplatek ). To že Janek nemá strach do toho takto jít - obrovský obdiv. Jen tak dál ( ale přes tu korupci to stejně nakonec podle mne nemá smysl ). ()

gazogazo

Poloclovek hlasi jeste vetsi primitivy, bouře ve sklenici vody zabomysich valek. Jestli to celé skončí tak ze ten hipstr skončí pobodanej v jelenim příkopě dám plnej počet ()

kukkik

Hodně odvážný počin, který odstartoval něco, v co člověk nevěřil. A sice, že lidé otevírají oči a sami začínají turistům pomáhat, vidět problémy a zajímat se o jejich řešení. 5/5 ()

MartinTerran

Ti pražští taxikáři to je taková verbež až hrůza (samozřejmě ne všichni). Řekli si, když všichni okolo kradou, tak proč ne my! A to se jim to jezdí a účtuje když policie ani magistrát nemá pořádný způsob jak je účinně potrestat a ve většině případů ani je nechce potrestat, protože úředníci jsou od nich podplacení. Je sice pravda, že ty maximální sazby od magistrátu jsou staré a nejsou aktualizované, takže kdyby si trochu přirazili nic neřeknu, ale oni to přehánějí. Abych to shrnul dobrý dokument, který vám aspoň trochu přiblíží jak to v tom "pražským taxíkářským podsvětí" chodí. Hodnocení: 87/100 ()