Seriál sa odohráva v období letných mesiacov v rokoch 1932 a 1935 v meste Shimla, ktoré sa tiahne uprostred rozsiahlych čajových plantáží, na úpätí majestátnych hôr Himalájí v Severnej Indii. Toto mesto bolo v období Britskej Indie oficiálnym letným sídlom jej vedúcich predstaviteľov a kľúčových obchodníkov, ktorí poťahovali nitkami moci, zatiaľ čo India snívala o nezávislosti. Seriál rozpráva príbeh o úpadku Britskej nadvlády a o zrode modernej Indie. Je to príbeh nielen o zrode nezávislej Indie, ale aj príbeh o dopadoch a následkoch spletitej siete vášní. O rivalite a o kolíziách vzťahov, ktoré sa v Shimle stretávajú. (STV)

Recenzie používateľa daetoxx k tomuto seriálu (1)

Indické letá (2015)

Miluji historické seriály a díky tomu, že jsem nalezl tento zapadlý klenot, byla uspokojena moje touha. Myslím to tak, že věřím v existenci spousty dalších nepochopitelně zapomenutých seriálů, které hodnotilo zde na csfd jen hrstka lidí a kvůli tomu jsou tak těžko dohledatelné. Každý kdo se vyžívá ve sledování osudů hrdinů, které jsou jako vždy romantické, na pozadí nějakých historicky významných událostí, neměl by váhat ani vteřinu. ()