Vavča

Nagase Tomoja jako začínající burzovní makléř Širato Norimiči je původně bezprizorní existence z fakulty literatury. Mentorem je starý protřelý vlk Taihei Kózuka (Ueki Hitoši), který si ho všimne díky svým podřízeným, které si vydržuje na hrubší práci. Nečekejte Vlka z Wall Streetu, nebo Wall Street Olivera Stona, ale částečná inspirace tady je, navíc tohle rozhodně není dobromyslné, rychlošípacké drama s goofy charaktery (ačkoliv se tak zpočátku tváří), ale souboj o pořádné peníze v bankovním, burzovním prostředí. Hlavním oponentem je Macuba bank, kterou vede Jamazaki Fumihiko, přeložený z Hongkongu, aby firmu zachránil. Hraje ho vynikajícím způsobem Taizo Harada a bez něj by byla série poloviční, protože Tomoja tady sice háže občas svoje typické ksichtíky, je charismatický, ale občas působí slabě a jakoby nedomrle proti tomu, jaký level herectví dává svojí postavě Harada. Ženy jsou tady tak nějak do počtu a prakticky jsem je nepoznal! Ačkoliv je znám, třeba Kjóko Hasegawa. Herecky i rolí v příběhu jsou prostě ženy upozaděny, ale pánové vám to vynahradí, uvidíte staré známé jako Fumijo Kohinata, Jutaka Matsuhige. Příběh se postupně z epizodického a nevinného vyprávění s trochou legrace nad neschopností hlavního hrdiny překlopí do dramatického arku, thriller berte ode mě trochu s nadsázkou, je to prostě napínavé a jde o hodně, není to klasické TV drama. Sice bych mohl remcat trochu proti konci (který mi nedává smysl a hodil by se spíše do jižní Koreje), ale charaktery jsou perfektně zahrány, mají charisma, získáte si k nim vřelý vztah, humor je ok. Je to svět, do kterého se snadno zapluje a velmi rádi v něm budete pobývat. ()