Riaru Onigokko

Mitsuko je jediná žiačka z dievčenskej triedy, ktorá počas školského výletu prežije útok záhadnej sily, ktorá zmasakrovala všetky jej spolužiačky. Alebo nie? Že by to bol všetko iba sen? Existuje niečo ako paralelný svet, v ktorom niekto, niečo, v rovnakom čase ako my, opakuje rovnaké úkony ako my, pričom môže byť náš osud spečatený odlišným spôsobom? Alebo je to všetko iba v našich hlavách, ktoré môžu v stresových situáciách obsahovať choré myšlienky, pričom nedokážeme rozpoznať, čo je realita a čo sen? Dáva ženská logika zmysel? Je možné, že by ženy ako také mohli disponovať väčším množstvom charakterových čŕt ako muži, pričom práve z tohto dôvodu im nedokážeme porozumieť? Odpoveď možno nájdete práve v tomto surrealistickom filme od režiséra Šiona Sona. Ten sa rozhodol zamyslieť sa nad citovým vnímaním a samotným chápaním nášho nežného pohlavia, pri inak zdanlivo bežných situáciách, kedy musia dospieť k rozhodnutiu, akým smerom sa budú v živote uberať. (*CARNIFEX*)

Dzedzy odpad!

Livingdead přesně vystihl moje pocity. Chtělo se mi spát a tak si přítel pustil film u kterého já plánovala usnout, ale začátek mě dokonale probudil a zaujal. V jednu chvíli jsem si i myslela, že z toho vyleze japonská verze Nezvratného osudu či cosi o vraždícím větru. Nečetla jsem totiž předem recenzi. Obojí mohlo z toho úvodu vzniknout. A vlastně ani tato myšlenka filmu nebyla špatná. Dokonce jsem uvažovala, že alespoň za nápad tu jednu hvězdičku udělím. Ale on i ten nápad byl tak brutátně znásilněn, že prostě nemohu. Je mi líto, ale vážně nemohu. ()

AmunRa

Pokud máte rádi umělecký gore se surreálným příběhem, je to film přesně pro vás. Já bohužel nějak nezvládám kombinaci umělecky pojatých snových vizí, převtělování a brutálně krvavých záběrů - pořád raději sázím na smysluplnný příběh a rozumnou zápletku. Některé scény jsou ovšem opravdu vychytané a musím pochválit kameru a slušný výkon Reiny Triendl. ()

vrch07256732

Musím súhlasiť s LIVINGDEAD-om - úvod: zase uniformované teenagerki na školskom výlete, čakám z kade vylezie vlasatica bledá a naraz šok: vlasatica sa nekoná, gore scénka na najvyššom leveli (dokonca aj trikovo zvládnutá!) a pokračuje to v Tom duchuˇúvodných 10 min. Potom sa ocitáme (ako to býva u Japoncov tradíciou) niekde na strednej s uniformovanými teenskami, počúvame blbé pubertálne kecy, potom zasa zlom, hlavná Hrdinka sa prevtelí a ocitá v akomsi paralelnom svete, nastáva prelínanie dejov a skutočností, máme pocit že sme si šlahli niečo prisilné, surrealizmus v podobe prasaťa - och bože môj to Bola (citujem Liningdeada) ozaj pičovina. Pokiaľ by film bol prezentovaný ako psycho-dráma tak OK ani by som si to nepozrel, ale horor? Uvodných 10 min. v plnej hororovej paráde a o to viacej zabolí žánrový zvrat posúvajúci film do surrealistických vôd, čo zarytí a nabudení hororový fanušikovia asi neocenia. ()

kecal

Předem přiznávám, že jsem poslední třetinu spíše proklikal a tak vlastně ani nevím o co tam šlo. Jediné co sem viděl byly pobíhající studentky ve školních uniformách, které jsou v japonku opravdu sexy a ty cosi řezalo na půl, nebo jinak brutálně zabíjelo. Jediná změna byla v tom, že sem tam byly ve spodním prádle. Vydržel sem to hodinu a pak už to prostě nešlo. V závěru to mělo nějaké vysvětlení, které jsem si ovšem nechal utéct. 70% co tu u tohoto snímku vidím je určitě nějaká chyba a nebo je zdejší komunita určitým způsoben narušená :) ()

TerryHessian

Jeden z mála filmů co jsem nějak nepochopila.. Je tam cestování časem, převtělování, a přechody do jiných dimenzí... Ale nějak mi utekla pointa.. Navíc začatek dobrý scena s autobusy zbytek nuda... ()

Drslw

Japoncov veľmi baví dívať sa na pekné školáčky vo filme. Akomkoľvek. Pekné japonské školáčky baví vo filme hrať. Akomkoľvek. Filmových tvorcov strašne baví filmy natáčať - vyhľadávať lokality, nasvietiť scénu, premýšľať, ako čo nasnímať a snímať a snímať. Čokoľvek. Výrobcov trikov zase strašne baví vyrábať triky. A skladateľom skladať. Že sa všetky tieto veci podarí skĺbiť do filmu s napokon tak dobrým príbehom i pointou, to je už len obrovská čerešňa na torte pre všetkých - vrátane nejaponského diváka. ()

Dalajlada

Film není pro lidi, kteří hledají ve filmech hlubší smysl. Budeme-li hodnotit film jen z jeho obrazové stránky a akce, pak je to taková brutálnější akčňárna. Podíváme-li se na významovou stránku, tak se dostáváme do úplně jiné ligy, jinou úroveň a do jiného sportu. V tomto filmu se podle mého názoru jedná o to, jak je na ženy pohlíženo nejen v japonské kultuře. Že jde vlastně jen o hračky mužů, viz scéna z mužského světa a se starcem. Každá z žen/dívek je pak vystavena určitým nárokům společnosti na chování. ()