Reklama

Reklama

Ako vyhrať v dáme

(festivalový názov)
  • Česko Výhoda posledního tahu (festivalový názov) (viac)

Obsahy(1)

11-ročný Oat žije so starším bratom Ekom u tety na chudobnom predmestí Bangkoku a sníva o cheeseburgeri. Keď je však Ek povolaný do armády a jeho priateľ Jai sa úplatkom od tejto povinnosti oslobodí, Oat sa rozhodne vziať veci do vlastných rúk, čo má za následok sled udalostí, ktoré ho navždy poznamenajú a vyvrcholia partiou dámy, ktorú Oat konečne vyhrá. Príbeh o dospievaní, životných istotách a rozhodnutiach, ktoré môžu človeka prenasledovať celý život. (Filmový festival inakosti)

(viac)

Recenzie (2)

Sticks 

všetky recenzie užívateľa

Vcelku svižný film, kde to odcejpá jak má. Charaktery jsou OK, konflikty sociálních vrstev taky tak. Hezké je také vyrovnávaní se mladšího bratra se světem "dospělosti". Emoce pracují kde mají. Viděno na Mezipatrech. Nelituji projekce. ()

Aljak 

všetky recenzie užívateľa

Film o bratskom pute, s fajn atmosférou, príjemnými postavami (teda až na toho arogantného kreténa Juniora), avšak od príbehu som čakal určite oveľa viac. Základ bol celkom dobrý, len akosi žiadny poriadny spád a ani dráma sa nekonala. V závere sa síce na nás razom vysypala pointa, ale to akým spôsobom sme sa k nej dopracovali, to ma nejako nebralo... Škoda, celkom som sa tešil (a po sľubnom začiatku ešte viac). ()

Reklama

Galéria (9)

Zaujímavosti (2)

  • Film je napísaný na motívy krátkych príbehov "At the Café Lovely" a "Draft Day", ktoré napísal Rattawut Lapcharoensap. (dwdb)
  • Režisér a scenárista Josh Kim sa počas prípravy naučil čítať a písať po anglicky. (dwdb)

Súvisiace novinky

Queer Filmový Festival Mezipatra

Queer Filmový Festival Mezipatra

02.11.2015

Queer Filmový Festival Mezipatra se letos koná již po šestnácté, pražská část potrvá od 5. do 12. listopadu, brněnská pak od 12. do 18. listopadu. Uvedeny budou hrané i dokumentární filmy z celého…

Reklama

Reklama