Belgická rapsodie

• Belgicko Brabançonne (viac)

Vlámská kapela při soutěži o evropský titul náhle přijde o sólistu, a pokusí se proto přetáhnout velmi talentovaného hudebníka od valonských soupeřů. (Netflix)

Willy Kufalt

Velmi milý a většinou pohodový snímek z prostředí soutěžního festivalu hudebních orchestrů v Belgii originálně kombinuje tradiční hudební film s muzikálem. Jen má možná trochu smůlu, že v rámci žánru hudebního filmu právě v tom roce 2014 nasadil hodně vysokou laťku americký film Whiplash, na jehož některé devizy v podobě precizně vykřeslené dvojice hlavních postav a strhujícího finále se tahle Belgická rapsodie zdaleka nechytá. I tak se mi to po celou dobu sledovalo příjemně, velice rychle uteklo, muzikálové vložky („Mám velké obavy, mám velké obavy...“) působí tady nenuceně a leckdy vtipně zároveň, dokážou přenést na diváka ohromně pozitivní náladu nebo i hravě odlehčit vypjaté dějové momenty. Nechybí skvělá živá orchestrální muzika, jeden opravdu nepředvídatelný zvrat na závěr a částečný happyend ve finále proběhne zcela jinak, než jak by jste očekávali a přeci velmi pěkným způsobem, s jasným poselstvím... Nenápadný film, který tady navzdory jeho dostupnosti na Netflixu s českými titulky nikdo neviděl, se nakonec proměnil v malý velký zážitek a za zhlédnutí mi určitě stál. [85%] ()