Jung So-yool (Hyo-joo Han) a Seo Yeon-hee (Woo-hee Cheon) jsou od dětství nejlepšími kamarádkami, studují zpěv na umělecké akademii a touží zpívat tradiční korejské písně. So-yool chodí se skladatelem Kim Yoon-wooem (Yeon-seok Yoo), který jí slíbí, že pro ni bude skládat a udělá z ní Srdce Čosonu. Přátelství dvou kamarádek začne získávat trhliny ve chvíli, když So-yool seznámí Yeon-hee s Yoon-wooem a ten si místo své přítelkyně vybere Yeon-hee. (LangiJ)

emma53

Ještě mi tam nahoře schází romantické, přece jen se to tam prolínalo. Láska je nevypočitatelná a žel někdy smutná. Já mám stále problém v rozpoznávání obličejů a tady tuplovaně. Snažila jsem se podle pěšinek na hlavě, podle zpěvu atd. atd. Jistě, že jsem se neztrácela úplně a na intenzitě prožitku to nemělo vliv, ale musím si je děvčata víc nakoukat:-) A osobně jsem byla nadšená z úžasného vizuálu, jejich sukýnek a jiných drobností, které tím vynikly o to víc. ()

LangiJ

Tragický příběh tří lidí z období II. světové války podkreslený jak tradiční korejskou hudbou, tak popovými písněmi té doby. Trvalo mi týden, než jsem se k filmu dokopala, protože jsem nějak moc nečekala, ale tohle bylo rozhodně překvápko. Skvělý příběh, hudba, kostýmy, herecké a pěvecké výkony. Zpočátku se to nezdálo, ale z Han Hyo-joo se vyklube pěkná potvora a ta role jí fakt sedla. Odehrává se to sice v období války, ale ta se do děje moc neprolíná, takže je to pěkně barevný a hezky se mi na to koukalo. Ty dvě hoďky utekly jako nic. Přeloženo. ()

silentname

Tak toto bude asi dlhé, ale vôbec mi to nevadí. Poďme na to. "Love, Lies" je ďalším zhliadnutým filmom z ázijskej kinematografie, ku ktorému som sa dostal len vďaka hlavnej protagonistke. Hrá ju totiž Hye-yeong Ryoo, ktorú som si pamätal z filmu "The Beauty Inside". A tak som si ju chcel pozrieť v inom filme. A toto bola moja voľba. A musím povedať, že opäť som bol vysoko nadšený a jediné čo môžem povedať je, že škoda, že sa u nás netočia filmy takéhoto kalibru. Myslím si, že by som bol ako divák oveľa spokojnejší. Táto historická romanca rozpráva príbeh o láske, žiarlivosti a rovnako aj klamstvách a bolesti. No napriek tomu to nie je ani gýčovité, ani patetické a nepôsobí to ako príbeh vystrihnutý z nejakej tureckej telenovely alebo niečoho podobného. Pôsobí to naopak veľmi uveriteľne. Priateľstvo našich dvoch protagonistiek mi okamžite učarovalo. Vedel som si to skutočne predstaviť a fungovalo to fantasticky. Všetko to ale skomplikuje mladý Hye-young Ryu (musel som pozrieť na IMDB), ktorý je mladý talentovaný skladateľ. A má v pláne spolu so svojou láskou Jung So-yool ísť niekam do sveta a spraviť z nej talentovanú speváčku. Lenže po tom, čo sa spozná s jej najlepšou kamarátkou a bude počuť spievať ju, tak zrazu všetky sľuby ostanú len sľubmi a jeho pozornosť sa presunie inam. A veci sa začnú vysoko komplikovať. Klamstvá sa prevalia, duše sú ublížené a bolesť na srdci a zrada môže bolieť viac, než akýkoľvek úder do tela. A tak sa So-yool rozhodne získať čo je jej použitím sily a svojich zbraní. Dá sa dokopy s kapitánom ozbrojených japonských síl, ktorí okupujú Kóreu a začne im potajme likvidovať životy. A hoci najprv cíti zadosťučinenie, tak postupne prichádza na to, že ani tým všetkým nedosiahne to čo chcela a jediné čo docieli bude, že nastane ešte viac bolesti. Silnej bolesti. A nezmazateľnej zrady. A musím povedať, že to na mňa fungovalo veľmi efektne, lebo to celé pôsobilo uveriteľne, malo to silu a vedelo to podať príbeh. Dokážeme porozumieť všetkým postavám a vedieť, aké sú ich dôvody a motivácie. A ich činy za nich postupne začnú hovoriť. A hoci sa So-yool stane neskôr vo filme skutočnou manipulátorkou a rozhodne nebude tá milá dievčina, ktorú sme mali na začiatku, tak je vidno, že jej činy jej samotnej postupne začínajú ubližovať a uvedomuje si silu toho všetkého čo robí. Ale sľuby sa majú plniť a láska sa nemôže len sľubovať. Preto možno na konci ten film má takú silu, akú chcel mať a dokáže na nás efektne zapôsobiť. Možno nie úplne perfektne, ale aj tak stále super. A potom je tu soundtrack. Páni moji, toto je vynikajúca ázijská hudba, ktorá sa počúva absolútne fantasticky. Neviem čo by som tomu vytkol. Všetky skladby sú tu podľa mňa skvelé a odporúčam si ich vypočuť. Okrem toho to má skvelú atmosféru a je super, že je to zasadené do takto pohnutých časov. Myslím si, že ide o silné romantické dielo s dobrými postavami a silným záverom, ktorý zapôsobí. A za seba rozhodne hovorím, čeknite si ho. Hodnotenie: A ()

Tyckin

Tak předně Han Hyo-joo byla výborná jako vždy. Nádherný a emotivní příběh o lásce, hudbě, zradě a lžích s působivými lokacemi, kostýmy i reáliemi, to vše doplněno krásnými písněmi i instrumentálním soundtrackem, zejména skladba Srdce Čosonu opravdu dokáže chytit za srdce, ostatně stejně jako celý snímek jež diváka svým výborným zpracováním umí doslova vtáhnout do atmosféry oné temné doby korejské historie. P.S. Pustil jsem to i mamce a líbilo se velmi. ()