Kto prežije - Worlds Apart

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2015

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Reality show Survivor (Kdo přežije) se díky své napínavosti a nevyzpytatelnosti dostala k neuvěřitelné 30. sérii.
Survivor se již počtvrté (Survivor: Nicaragua, Survivor: Redemption Island a Survivor: Juan del Sur) vrací do San Juan del Sur v Nikaragui, kde se odehrávala i minulá série.
V této sérii nás čekají úplně noví soutěžící, kteří budou rozděleni do tří kmenů po šesti hráčích. 30. série je od ostatních specifická tím, že trosečníci jsou rozdělení do kmenů podle životního stylu. Masaya ("White Collar" - pracující v korporacích na těch nejvyšších pozicích, tvoří pravidla), Escameca ("Blue Collar" - tvrdě manuálně pracující, řídící se pravidly) a Nagarote ("No Collar" - rebelové, svobodomyslní, neřídící se pravidly).
Který trosečník zvládne nejlépe pravidlo Přelsti, přehřej, přežij a jak zakončí nestárnoucí Jeff Probst větu „The winner of Survivor: Worlds Apart ........"? (Radim1.)

Laerry

SPOILERS BEWARE!!!..... Tak všechna zajímavá individua jsou spolehlivě vyhozena do první poloviny série... a pak to je nechutná nuda. Zase tam zbyla jen banda kokotů, na které nemám náladu se dívat. K tomu všemu celou hru vyhrála ta osoba, u které jsem si přála vidět zhasnutou pochodeň hned v prvních dnech na ostrově.... (kdyby pořád nevyhrával/ nenacházel imunity, bylo by jeho působení o dost kratší....) Jediné pozitivum na jeho vítězství je fakt, že se tím tak vyloučila jeho účast v Second chance - malá to útěcha, že v nejlbližší době ty jeho odporně potatovaný záda (kdo normální si vytetuje odkaz na citaci z Bible???) neuvidím.... Celou tuhle sérii zachraňuje (kromě zajímavého nového nápadu na tři kmeny) několik zábavných postav - včetně kontroverzní Shirin a pohodáře Joea - na jejichž účinkování v SCH se velmi těším. P.S. - reunion byl zase zabředlá břečka, jejíž sledování je bolestivý zážitek - aspoň že se tímhle castem Jeff nezabýval příliš dlouho a raději 10 minut (či kolik) vyhlašoval volbu Ameriky - a byla to mnohem větší sranda, což je smutný fakt, svědčící o tom, že reuniony jsou rok od roku stále horší a horší... ()

Rosaviva

Obsahuje spoilery: Myslím, že se jedná o jeden z nejlepších castů z posledních sérií. Skoro všichni byli něčím výrazní hned od začátku a navíc to byla řada plná hráčů, takže blindsidů tam bylo požehnaně (vlastně už od začátku). Pár kmenových rad mě nepřekvapilo, ale u většiny jsem opravdu do poslední chvíle vůbec netušila, kdo vypadne. Jak série mířila ke konci, tak mých favoritů ubývalo (Joe, Jenn,..) a v soutěži zůstávali ti otravnější (Dan, Rodney a hlavně 'mrtvá ryba' Will). Avšak i přes nedostatek oblíbenců jsem se naprosto nenudila (Rodney a jeho nejhorší narozeniny - priceless). Finálová trojka byla hodně dobrá (teda až na 'mrtvou rybu', ten měl vypadnout už dávno, vůbec nechápu co tam dělal) - ale zase jsem to vzala jako hezký symbol, jeden white collar, jeden blue collar a jeden no collar. Mike si vítězství rozhodně zasloužil. Byla jsem ale dost překvapená, že taková Carolyn dostala jen jeden hlas, což o to, byla dost nesympatická, ale hru hrála sakra dobrou, čekala jsem to na vyrovnanější boj mezi ní a Mikem. A jak jsem Shirin ze začátku nemusela, tak musím přiznat, že bez ní by to nebyla taková zábava, jsem docela ráda, že se vrací příští sérii. Když to vezmu zkráceně - jedna z nejlepších sérií poslední doby. 5* ()

kajda.l

Hráči relativně hrají, ovšem jediné vzrušení přijde s vytasením HII (hned třikrát), jinak předvídatelné a vítězná osoba jasná od sloučení a střih tomu výrazně napomáhá. Soutěže ničím vyjímečné, hlavně ta finálová si zasloužila sofistikovanější puzzle. Kam se poděla úvodní řeč finalistů? Na poctu "padlým" už se prostě nehraje. Třicítka opět ani omylem nevybočila ze stereotypu posledních sezón. O imunity se opět zakopává. Nuda! Vítěz uspokojivý podobně jako ten v Cagayana. Favorit žádný. Oblíbenec pouze Jenn. Pouze mám výrazně obohacený hatelist. Čím to je, že Nicaragua přitahuje debily? :) ()

Tom Riddle

Obsahuje spoilery. Třicítka měla poměrně jednoduchou výchozí situaci. Nad neoblíbeným San Juan Del Sur měla navrch už od samého začátku, ať už tématem (tři kmeny jsou historicky vždycky zábavnější sezóny), výběrem hráčů (tentokrát se sešla parta když ne vyloženě sympatická, tak aspoň dostatečně barvitá a svérázná), ale především velkým počtem skutečně hrajících lidí. Zkrátka měla všechno, co bylo k úspěchu potřeba. Žel bohu trpěla opačným problémem, než předchozí San Juan Del Sur, a sice čím dále se dostávala, tím byla předvídatelnější. Zhruba od osmého dílu dál je díky očividnému (byť zároveň manipulativnímu) střihu vždycky naprosto jasné, kdo vypadne, respektive kdo se dostane dál. Nevadí to vyloženě katastroficky, ale fakt, že polovinu série v podstatě neexistuje faktor překvapení, je po skutečně vynikajícím začátku sezóny škoda. Vítěz: 4* - paradoxní je, že čistě papírově tenhle styl hry neuznávám. Spoléhat se jenom na imunity, to je vždycky potíž, a málokdo se dostane až na samý konec. Mike sice na konci seděl jedině proto, že vyhrál pět imunit, zároveň ale ani na chvíli nepřestal hrát, nepřestal se snažit přetáhnout ostatní na svojí stranu, otevřít jim oči co se všech lží týkalo, a co je hlavní, stála proti němu neuvěřitelně strašlivá banda toho nejotravnějšího póvlu, co se v Survivoru za dlouhé roky objevil (trio Dan, Rodney a Will fakt směle může strašit lidi v nočních můrách místo Freddyho). Oblíbenci: Shirin Oskooi, Mike Holloway, Jenn Brown ()

Marqta

Tak tohle byla po delší době hodně hodně povedená série. Myslím že se tu sešlo hodně velmi rozdílných lidí. A i to asi byl záměr, když jde konec konců o Worlds apart sérii :D Skvěle se tu ukázalo, jací různí lidi jsou. Jasně, že v těch podmínkách to udělá ze všech vlastností a osobních rysů extrém a jasně, že by se lidi chovali jinak, kdyby to byl Hotel Paradise, nebo podobná zvrácenost, ale stejně myslím, že to prostě ukáže jaký kdo doopravdy je. Místy se mi z těch zvěrstev co se tam děly až dělalo lehce nevolno, na druhou stranu tam nebyli zas lidi jen nízkých mravů a pochybného vychování a to člověku vždycky udělá radost, jakkoli by někdo mohl říci, že to je samozřejmost- tahle série ukazuje, že bohužel není. Vítěz je jedním z těch lidí co si to podle mě zasloužili úplně nejvíc za všechny série, co jsem doteď viděla, ještě že to tak dopadlo. ()

• V této řadě spolu hrála dvojice, ze které se 4 roky po natáčení staly manželé. Jedná se o Joe Anglim a Sierra Dawn Thomas. (blazma)
  • Nina Poersch je druhá neslyšící soutěžící ve hře, první byla Christy Smith v Kdo přežije: Amazonie (od r. 2003). Nina ovšem narozdíl od Christy ztratila sluch až v dospělosti. (Zix.)
  • Kmen White Collor měl žluté šátky. (Zix.)