L'année des méduses

• USA The Year of the Jellyfish

Jako každý rok, léto na Riviéře. Jako každý rok, otec nemůže kvůli pracovním povinnostem opustit Paříž, a tak se čerstvě dospělá Chris (Valérie Kaprisky) a její matka Claude (Caroline Cellier) musejí u moře obejít samy. Chris pokračuje ve svádění místního playboye Romaina (Bernard Giraudeau), ten ale jí natruc okázale dává přednost starší Claude. Chris proto mezi přítomnými residenty rozehrává manipulativní partii flirtu, podezírání a nevěry, v níž se ocitá i starší ženatý Vic (Jacques Perrin), se kterým se v zimě nikoliv zcela bez následků zapletla v Paříži. (dopitak)

mira007

Francouzská riviera osmdesátých let, moře sluníčko, nahatý holky. Film s nakažlivou příjemnou letní atmosférou ze života jedné pláže, kde se dovolenkuje matka s dcerou ( Valerie Kaprisky ), s kterými rozehraje svou hru největší hvězda filmu Bernard Giraudeau. Ve své době to muselo patřit do kategorie erotický film, protože polovinu času se tam někdo běhá nahý a polovina děvčat na pláži je samozřejmě topless, ale přesto ten film má solidní těžiště v tématu manipulace a pomsty. Jednoduchý pomalý film, na který se hezky kouká a člověk má chuť vyrazit na koupák. ()

dopitak

Zaručený způsob, jak odradit diváka od sledování filmu, je pustit mu hned na začátku příšernou německou písničku. Naštěstí se u mě nepovedlo vyhnat mě od obrazovky, a tak to taky přežijte. Chtěl bych zažít svět (anebo aspoň dovolenou), ve které by ženy tak nenuceně odhazovaly spodní díl plavek (protože horní přeci nenosí nikdy!) a zároveň by utvořily tak nádhernou přehlídku poprsí, jako v Roku medůzy. Valérie Kaprisky není bez půvabu, šik je ale i její matka Caroline Cellier, ujde i sousedka z pláže Barbara Nielsen a asi nejhezčí z celého filmu je Béatrice Agenin. Není to moc napínavé, není to moc dobře natočené, ale je to přesně to, čemu já říkám pěkná erotika. Docela bych od tak chabého námětu čekal nějaký "pěkný hollywodský rymejk". ()

pallok

Dobre sa to pozeralo, aj s Google titulkami. Podtitul filmu by mohol byť trebárs: Kozy na pláži, a tým pádom je táto drámoromantika viac pre pánov ako pre ladies. 70% ()

Grafito

Prázdninový příběh odehrávající se v letovisku na pobřeží Středozemního moře plný erotiky.. povětšinou svlečená Valerie Kaprisky toužící po plážovém playboyovi Bernardu Giraudeau, který o ní ale nejeví pražádný zájem, a to proto že se zakoukal do její matky.. ()

• Film se odehrává v St. Tropez. (Cucina_Rc)