Je Den matek a tři kamarádky z předměstí mají pocit, že na ně všichni zapomněli. Vyrazí proto do New Yorku, aby překvapily své dospělé syny. (Netflix)

Aljak

Oh my god... V hlavnej úlohe trojica preafektovaných a premotivovaných matiek + ich traja nevďační synáčikovia. Takže základ tohto filmu teda nie je až taký zlý ako napokon bola samotná realizácia. Klišovitá zápletka, krčovitý "humor", a kopa (naozaj obrovská kopa) afektovaného teatrálneho správania všetkých zúčastnených. Samozrejme, medzi postavami nemohol chýbať gay (mám pocit, že bez toho už nemôže byť žiadny film). Pointa v závere bola síce prvoplánová, ale aspoň tá to ako tak trochu vyžehlila, takže napokon to celé nevyznieva až tak katastrofálne. No beztak, nič extra nečakajte. Ja som tiež nečakal, takže som bol prístupný k nečakanému prekvapeniu... no žiadne sa nekonalo. ()

kleopatra

Zase jednou film, ve kterém nikdo nechodí do práce a přesto mají všichni zaprděná hnízdečka a špica ohozy. A o co že tu jde? Nepřijde gratulace ke Dni matek. Moje realita, a tak nechápu, v čem je vlastně problém. Tyhle maminy jsou však zvyklé na realitu jinou a vyžadují synka pokorného, milujícího a závislého a když ne, tak to pacholkovi nezvedenýmu dojedou vytmavit. Ach jo. A to jsou v hlavní roli tak sympatické a dobré herky. Jinde teda. ()

montel

Tři matky z předměstí se na Den matek rozhodnou, že navštíví své syny na Mannhatanu. Jeden je gay, druhý úspěšný redaktor pánského časopisu a třetí zase stále truchlí po zkrachovalém vztahu. Jejich matky se rozhodnou, že jim jejich životy pořádně nabourají. Následují výčitky, hádky, omluvy atd. Příběh je sice předvídatelný a kromě komedie bych do žánru zařadil i romantiku, ale hezky se na to dívá, herci jsou neokoukaní a nakonec jako ve správné pohádce vše dobře dopadne. Patriciu Arquette už bych tady ani nepoznal, naopak Angela Bassett je stále v plné formě. No a Heidi Gardner je prostě nádherná. Za mě tady malinko podhodnocený film. 65% ()

Malarkey

Já vlastně nevím, jak začít komentář, abych nebyl sprostej. Chvílemi jsem z těch matek fakt nemohl. Na druhou stranu ale tato dramedie měla něco do sebe. Myšlenka je hezká, milá, ale ty mámy to hrozně přeháněly. Vlastně nevím, která byla nejmíň afektovaná a nejvíc v pohodě, ale asi Angela Bassett. Chvílemi to, pravda, byla sranda, chvílemi to, taky pravda, bylo k vzteku. Dokoukal se to nicméně dalo, ale mezi třemi a dvěma hvězdami jsem se nakonec rozhodl pro to hodnocení horší. To, že se párkrát zasmějete neznamená, že Vás film bude bavit celou dobu. ()

bubun odpad!

Co to sakra bylo?! Hodina čtyřicet, a já měla pocit, že to sleduju týdny, měsíce....  Krom toho, že to bylo nudný, to bylo úplně o ničem plus uměle vytvořený problémy "aby se něco dělo" - jenže se stejně nedělo vůbec nic, a  k tomu všechny postavy zoufale nesympatický. Hrůza. Proti tomuhle je každej céčkovej vánoční film skvost. ()