Pilgrim Hill

Gerard Barrett

Scenár:

Gerard Barrett

silentname

Minulý rok mal Gerard Barrett skutočne vynikajúci rok, keď priniesol vynikajúcu drámu s Toni Collette a Jackom Reynorom s názvom Glassland. "Pilgrim Hill" som chcel vidieť, nakoľko ten film bol tak dobrý, že som chcel vidieť ešte niečo ďalšie z jeho tvorby. A môžem pokojne povedať, že sa teším tento rok na Brain On Fire. Tento film je síce trošku náročnejší na pozeranie, no keď si ho človek dá celý dokopy, tak nemôže neoceniť jeho kvality a na debut (plus s viditeľne malým budgetom) je to veľmi silný, dramatický a dobre napísaný film. Rozhodne to ide občas príliš pomaly a tu mi to narozdiel od "Glasslandu" miestami trošku vadilo, no rovnako mi vadilo, že mnohé veci sa dozvieme len z rozprávania Jima. A možno by som radšej videl viac interakcie. Najmä z jeho otcom, o ktorého sa stará, no reálne ho nikdy vo filme neuvidíme. A nemyslím si, že by to filmu ublížilo. Pretože radšej by som videl puto medzi otcom a synom, než sa len o ňom dozvedel zo slov Jima, ktorý miestami rozpráva na kameru. Dramatické momenty sú ale veľmi dobré a majú správneho ducha a tiež tu máme sympatického hrdinu, ktorého budeme pohodlne sledovať. Ale poviem pravdu, neviem či by som s k tomuto filmu v živote vrátil. Jeho pomalé tempo z toho pre mňa robia jednoznačnú jednorazovku. Raz a stačilo Hodnotenie: B ()