Zmenšovanie

• Česko Zmenšování (viac)

Proces zvaný celulárna miniaturizácia vyvinuli nórski vedci ako jeden z liekov na hroziace preľudnenie planéty. Malí ľudia menej zjedia a zaberú menej miesta, to dá rozum. A aby do tohto programu vstupovalo čo najviac ľudí, sprevádzajú ho gigantické ekonomické výhody a trvalý pobyt v mini-milionárskom raji Leisureland. Vidina zbohatnutia do programu privedie aj Paula Safranka (Matt Damon) a jeho ženu Audrey (Kristen Wiig). Sú to bezdetní štyridsiatnici s nudnou prácou a neútulným bytom, ktorí aj tak nemajú pred sebou žiadnu životnú perspektívu. Po absolvovaní vstupného pohovoru nasleduje potrebná úprava (všetok telesný porast a plomby musia preč) a potom už narkóza a samotná miniaturizácia. Keď sa desaťcentimetrový Paul prebudí “na druhej strane”, dozvie sa, že Audrey nakoniec vycúvala. Bohatý, ale opustený Paul našťastie dlho nesmúti a nájde si nových “priateľov”, srbského playboya Dušana (Christoph Waltz) a jednonohú vietnamskú disidentku (Hong Chau). S nimi prežije počas pár týždňov viac ako za celý svoj doterajší život a uvedomí si, že aj v malom svete možno prežiť veľké veci. (Cinemart SK)

peproch

Vynikající film původní základním vtipem, méně už originální jako sociálně kritické drama, ale stojí za opakované vidění. ()

saliman

Dobrý nápad, dobrý příběh, film byl plný různých událostí, které na sebe hezky navazovaly. Díky tomu nejspíše jsem udržel pozornost a proto jsem si ihned po dokoukání řekl: "To bylo fajn". Ale na druhou stranu žádný zázrak se nekonal. Chybělo mi nějaké větší souznění s filmem, respektive s příběhem. Byl jsem pozorovatelem, ale chtěl bych, aby mě film donutil vcítit se do příběhu a to se pánům filmařům nepodařilo. Jako kdyby se ten příběh ke mně dostal z druhé ruky. Spíš než film, jsem pak sledoval, kterou známou tvář ještě uvidím. Možná, že právě herecké výkony to celé zachraňovaly (Christoph Waltz v roli Dušana mě dost bavil). Takže ve zkratce, příjemný film na nudné odpoledne. ()

Tom.Brejcha

Zajímavý nápad - zmenšování. I když už tady podobný byl. Četl jsem na tohle téma am. sci-fi vydanou kolem roku 1970. Film byl, přes svojí stopáž lehce přes 2h, dobře koukatelný. Waltz ve vedlejší roli opět zábavný. Stejně tak vietnamská Nguen. ()