Miliardové výkupné

• Česko Miliardové výkupné (viac)

Keď po autonehode dôjde obom ich rodinám trpezlivosť, Kyle Hartmann (Jeremy Sumpter) a Amy Tiltonová (Phoebe Tonkinová) sa ocitnú medzi ostatnými rozmaznaným, nezvládnuteľnými synmi a dcérami z miliardárskych rodín celého sveta. Všetci sú sústredení na odľahlom ostrove pri škótskom pobreží, kam ich frustrovaní rodičia poslali na drsný kurz prežitia. Rozmaznaní výrastkovia tak dostanú poslednú príležitosť dospieť, vzdať sa svojho ľahkomyseľného života a prijať za svoje činy zodpovednosť - alebo riskovať, že budú vydedení. Ostrov však nečakane prepadne skupina žoldnierov, ktorí zabijú učiteľa aj strážcu a za prepustenie privilegovaných študentov požadujú najvyššie výkupné v histórii - jednu miliardu dolárov. Keď mladí zajatci zistia, že únoscovia ich tak či tak zabijú, rozhodnú sa im utiecť a využiť pritom svoj tvrdý výcvik. Musia vymyslieť skvelý plán, ako oklamať nepriateľa a zostať nažive. (TV JOJ)

Morholt

No jo no. Partička rozmazlenců se po několikadenním zálesáckém tréninku postaví skupině vycvičených zabijáků a asi nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že žoldáci jsou prakticky bez šance, protože kromě rambovských vychytávek si chovanci osvojili i lukostřelbu, nad kterou by nejeden trénovaný lučištník Stoleté války slintal blahem. Je celkem jasné, že u Take Down se musí totálně vypnout mozek a nezapínat ho ani na tu nejmenší chviličku. Když se vám to ale podaří, dá se film označit za sice trošku zbytečně dlouhou, ale jinak odsýpající zábavu se sympatickým obsazením a krásnou skotskou přírodou. A protože jsem se krátce po začátku přepnul do režimu absolutní vypatlanosti, hodnotím nadprůměrně. 70% ()

misterz

O tom, ako sa z rozmaznaného poserútka s plnými gaťami veď viete čoho, stal nasledovník Ramba - vzor cnosti a obávaný bojovník. A to všetko expresne rýchlo, len za týždeň kurzu prežitia v divočine, čo počíta jedného lukom zastreleného jeleňa a položenie jednej pasce na zajace. Evidentne asi niekomu stačí fakt málo, aby sa stal neohrozeným kráľom divočiny a všetkých rozmaznancov zachránil... Hrozne otravný scenár, plný takých logických lapsusov, že za také niečo by sa hanbila aj upratovačka verejných záchodov. No ale na druhú stranu, keď sa vypne mozog, tak sa na tom zabaviť dá, odsýpa to rýchlo, má to spád a pri pár miestach sa človek aj zasmeje. Tiež milo prekvapila drsnosť niektorých scén. Myslím, že na ten slabučký priemer to stačí. 50/100 ()

laik_60

maliovkový thriller a rozmaznaných téénedžeroch deťoch milionárov, čo sa ocitli na jednom mieste (nápravny socialny ustav) v rámci prevýchovy zaroveň so skupinov banditov plánujúcich ich unos s výkupným jednej miliardy. Samozrejme mladí to všetko zvládli, polepšili sa láska a spravodlivosť napokon zvíťazia. ()

kaylin

Miliardářská dítka se musejí naučit, jak vlastně žít bez toho, aby pořád otravovali své rodiče, kteří budou muset řešit jejich problémy. Takže se dostávají k tomu, aby vůbec přežila. Ze začátku to bylo ještě celkem fajn, ale samotný průběh tohoto thrilleru už mě tolik nedostal a nedokázal udržet mou pozornost. ()

Shitonit

Výborný, pár lidiček, a senza napínavej guláš alá ... teď nevim k čemu to přirovnat, prostě zavři haranty na ostrof, chtěj prachy, něco se posere, tak co s nima? No prostě je pak všechny povraždi ?? Výborná byla ta kladná čubka, jak zlomenou kostí pojebala tu zápornou čubku do krku.. Nějak mi povypadli jména, soráč :-) ()

• Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Walese a na ostrove Man. (MikaelSVK)