Haideu jikil na

• Južná Kórea 하이드지킬, 나 (viac)

Čebolský manažer s rozdvojenou osobností narazí na zarputilou vedoucí cirkusu, která mu chce zabránit ve vyhození jejích lidí. (Netflix)

MsChernobyl

Upřímně jsem si během prvního dílu myslela, že se Louis Stevenson bude obracet v hrobě za to, že si vypůjčili jeho koncept a dokonce i částečně název jeho díla. Čekala jsem opravdu to nejstereotypnější kdrama všech dob, ale nějakým záhadným způsobem si mě neskutečně získalo. Nevím, kdy se to stalo, ale všechny postavy i dvojpostavy mě úplně dostali a ani děj mě nikdy nenudil. V každém díle se stane nějaký nový zvrat a postupně všechny charaktery, ačkoliv ze začátku nesympatické jsem začala chápat a soucítit s nimi. Není to rozhodně tedy jenom romantická komedie, i když několik vtipných a sladkých momentů stýká, ale hlavně je to taky drama a párkrát jsem si u toho pobrečela. Neříkám, že to je umělecký vrchol všeho, ale jestli máte rádi netypické dějové zvraty, Bin Hyeona a emocionální horskou dráhu, tak to naprosto splňuje účel a nemám tomu co vytknout. ()

Chroustal104

Tohle dorama začalo docela zajímavě. Chemie mezi hlavními postavami také fungovala. Bohužel se objevil padouch, který by se hodil tak možná do série X-men. Pokud by chtěl, tak by asi dokázal do měsíce ovládnout svět. Když k tomu přidáme policii, jejíž příslušníci museli mít záporné IQ, vyjde z toho tahle hrůza. Dost jsem u toho trpěl, ale říkal jsem si, že ty nesmysly přece musí skončit. Pak ale přišel 14 díl. Jen jsem nevěřícně sledoval děj a někde v půlce jsem to definitivně vzdal. Pokud Vám alespoň trochu záleží na logice a zdravém rozumu, ruce od toho pryč. ()

andiek05

Na Hyun Binův návrat jsem se hodně těšila. A zároveň bylo zajímavé vidět Sung Joona zase v jiné podobě než jakou představoval v Discovery of Romance. Příběh byl zajímavý a dost často překvapující, ze začátku to vypadalo mnohem lépe, ale ani Hyun Binovy krásné dolíčky nepomohly a nemohla jsem dát vyšší hodnocení. Pro mě průměr. ()

Pethushka

Konec mě zase rozněžnil, ale zkusím se vrátit do dob, kdy jsem si slibovala, že budu v hodnocení aspoň trochu drsná. Nedávno jsem někde četla, že v korejských seriálech jde až 60 % rozpočtu na hlavní herce. Tady by to celkem sedělo. A protože mají režii na svědomí dvě osoby, mám podezření, že jeden se občas flákal, zatímco druhý to v klíčových momentech doháněl (klidně bych si i tipla který :)). Navíc, když vynecháme romantickou linku a budeme řešit tu "akčnější", ve scénáři je neskutečný množství do očí bijících nelogičností. A to platí i pro maskéry. Někdo by jim měl vysvětlit, jak nemůže a měl by vypadat po několika dnech unesený člověk. A scénáristům, že hypnóza má pořád ještě limity. Taky mě štvalo, že se časem zapomnělo na cirkus a hlavní hrdinka si chodila do práce jenom sednout ke stolu a pokecat s kolegy. Nejtragičtější byl ale herecký výkon doktorky, která v podstatě pořád jenom kňučela a opakovala to samé dokola. Stejně tak otec hlavního hrdiny měl na polovinu seriálu jeden a ten stejný text a výraz. Lee Sung-joon byl podle mě taky chybný tah. Popravdě, v době, kdy vrcholila jistá zápletka jsem nemohla vystát většinu herců. Ke konci se seriál (z mého pohledu naštěstí) hodně mění a začíná se točit v podstatě jenom kolem hlavního páru, tam jsem si přišla na svý a postupně jsem zapomínala na podprůměrné herecké výkony vedlejších postav. Jako celek mě seriál bavil, zpočátku jsem si dokonce říkala, že je podceňovaný, ale pak mi došlo, kde to kulhá. Kdyby si tvůrci víc pohráli s některými epizodami uprostřed, vychytali nelogické chyby, zapracovali na scénáři, možná i upravili střih, hned by to podle mě bylo lepší. Asi bych se přiklonila ke třem hvězdičkám, ale Hyun Bin a jeho ďolíček mi to prostě nedovolí. 3,5* ()

EsterH

Bin Hyun bol uveriteľný v obidvoch roliach - chladný riaditeľ s ulízaným účesom aj Robin s prihlúplym úsmevom a neopakovateľným dolíčkom v tvári. Zo začiatku sa mi téma rozdvojenia osobnosti zdala na seriál nesúca, ale keď si človek uvedomí, že to nieje fikcia, ale realita veľa chorých ľudí, až ho mrazí. Mínusom bolo pre mňa veľa dielov a stále som čakala, že uvidím aspoň kúsok pripravovaného vystúpenia namiesto stále podobných scén. Plusom bol SPOILER pekný koniec. OST primerané. ()

• K seriálu se pojí i určitá mediální kontroverznost, jenž byla ve své době spojována s plagiátorstvím. Autor předlohy, jihokorejský manhwa spisovatel Choong-ho Lee, na svém oficiálním Twitter účtu tehdy obvinil scenáristu televizní série Kill Me, Heal Me, Soo-wan Jin, z plagiátorství, neboť jeho koncept byl zcela identický s jeho prací 'Hyde, Jekyll, Me'. MBC (Munhwa Broadcasting Corporation) samozřejmě jakékoliv plagiátorství odmítla a SBS (Seoul Broadcasting System) nakonec uznala, že se jednalo jen o subjektivní názor dotčeného autora, který neměl mít v žádném případě vliv na práci produkčního týmu. A podobnou situaci řešila dokonce i thajská televizní stanice Channel 3, když byla obviněna z plagiátorství v případě jejího vlastního televizního seriálu Song Huajai Nee Puea Tur. Nicméně ani zde se nakonec o plagiátorství nejednalo. Údajně. (Conspi)