Na opuštěném ostrově mladičká dívka Leopard hledí do dáli k pevnině, kde se nachází království Yatter. Podle legend je králem tohoto království velký hrdina Yatterman, který kdysi porazil slavný Dorombo gang, jehož potomci byli vyhoštěni z království. Tito potomci jsou Leopard a dva přátelé, ochránci jí a její matky... Když je její matka nemocná rozhodne se dívka jet pro pomoc do království Yatter. Věří, že velký hrdina Yatterman zná slitování a pomůže. Bohužel je zahnána vojáky království, a její matka tak bez pomoci zemře. Zklamaná a naštvaná na tohoto falešného hrdinu se rozhodne vzkřísit Dorombo gang a jako bojovnice Doronjo vyhledat Yattermana a vyřídit si s ním účty. (Jeoffrey)

Promo

Jeoffrey

První díl byl opravdu hodně povedený a skoro to i vypadalo, že by nám zde mohly být servírovány opravdu zajímavé věci, bohužel druhý díl toto nadšení vcelku slušně zazdil a třetí příliš rozuzlení, kam se toto bude ubírat nepřinesl. Po nějaké době ale člověk zjistí, že to zkrátka je tak trochu temné anime se sociálním podtextem o boji mladého děvčátka proti společnosti, ale také je to veselá taškařice plná přehnaných nesmyslů a bláznivého mecha. Za sebe mohu říct, že to není úplně marná kombinace a vzhledem k faktu, že jsem si doplnil vzdělání zhlédnutím série Yatterman z roku 2008, která má být takovým nepřímým prequelem, tak si dokážu i ty pro mě původně hloupé a přehnané nesmysly docela dobře užívat, protože jak už jsem docela správně odhadl v diskuzi, ono i to šílené mecha a přehánění některých situací ve spojení s lehce šíleným humorem k této sérii tak nějak patří a diváci, co prequel znají, by asi byli absencí těchto prvků zklamáni. Co se charakterů týká tak mladou Leopard mám rád a líbil se mi i ten její ďábelský smích, co se týká jejích dvou pomocníků, také nejsou úplně špatní, Boyacky je taková obdoba MacGyvera, který dokáže i z minima materiálu vybudovat obrovskou mecha potvoru a Tonzura působí dojmem velkého bijce s ohromným srdcem, Galina a Ally mě zpočátku nijak extrémně nezaujali, ale bylo mi poměrně brzy tak nějak jasné, proč v této sérii jsou a pak tu máme maskota v podobě malého prasátka, které má asi působit jako komický element, ale mě nijak extrémně nepobavil a kdyby ho Tonzura sežral, jak měl párkrát v plánu, tak by se vlastně nic nestalo. Konec tak jak byl jsem z velké části očekával, ale trošičku mě i překvapil a musím říct, že i když je tohle anime tak trochu bláznivé, tak mě se vlastně poměrně líbilo, takže dám slabší 4*. ()