Tajemství Františka Ringo Čecha

(TV film)
  • Česko Legendy: František Ringo Čech
všetky plagáty

Bubeník, herec, principál divadla, politik, spisovatel i malíř. Jaký je ve skutečnosti a co skrývá za maskou věčného rebela a komika? Vyučil se televizním opravářem a protože tíhnul k hudbě,  přihlásil se na konzervatoř – obor bicí a folklor. Hudební kariéru začínal tradičním jazzem. Jako dvacetiletý spoluzakládal slavný Olympic. Své umělecké jméno Ringo si vzal po vzoru svého oblíbence Ringo Starra z Beatles.  Po studiích odjel jako herec s Černým divadlem Jiřího Srnce do Las Vegas. Když se vrátil z Ameriky, hrál dva roky po klubech západní Evropy. Během své hudební kariéry natočil 1200 titulů. V polovině osmdesátých let odsunul muziku na vedlejší kolej a založil své vlastní autorské Prozatímní divadlo, kde hraje a které I  řídí. V roce 1991 vstoupil do politiky. Chtěl se dostat do Parlamentu, což se mu podařilo o pět let později. Měl ambice stat se i senátorem, to se mu ale už nepovedlo. Politiku pověsil na hřebíček a vrátil se zpátky do světa umění, kde působí dodnes. Kromě hudby se už třicet let aktivně věnuje malbě. Jeho naivní obrazy visí v soukromých sbírkách a galeriích po celém světě. Jedním z majitelů je i Arnold Schwarzeneger. Jaký ve skutečnosti je muž mnoha povolání František Ringo Čech? (TV Barrandov)

subic

Jako politik, jako socan, mě dosti sral, ale už snad prozřel. Potěšilo mě, že se nakonec usmířili i s Petrem Jandou. Líbí se mi i jeho malba. ()