Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

killberrybil

Dlouho jsem se v kině tak nebavil. Skvělý narážky, nekonvenční humor, pár nových vtipů do zásoby. A možná bych přešel i fakt, že Hitler rozhodně neměl hnědý oči. Ale!!! Poslední propagandistickou patnáctiminutovku si mohli odpustit. Nebýt poněkud stupidního konce, bylo by to za jasných pět a jedna z nejlepších komedií poslední doby. Ale to bych chtěl asi moc. ()

radiel

Zmrtvýchvstání je zásadním pojmem tohoto roku. Zprvu jsem se obával hloupé komedie a taky tomu tak první půlhoďka odpovídala, ALE stejně tak jako skutečný Hitler ovlivnil lid, tak i tento film se mi začal více a více líbit, přispěla k tomu výborná scéna v živém televizním vysílání. Film je místy tak vážný že nikdo ani nedutal až by byly slyšet padající křištály za kopečky. Slunička se pouze zasmějí. Ostatním v hlavě koluje myšlenka... Velice aktuální !!! 5/5 ()

1990Jirik

No upřímně ani nevím jak je možné , že film dostal až tak vysoké hodnocení... Pointa v něm skrytá spíš možná odkrytá (to by sedělo víc, jelikož přece si nemůžeme dělat prdel z judaismu a té šílené genocidy , která prostě k dějinám patří) byla tak dovložena ona nadsázka a vlastně i tak trošku poselstvím alá tohle bylo stejně špatný fuj fuj to se nedělá,a teď pozor SPOILER ALERT! kdy na konci Hitler nepřímo vybízí k tomu ,že právě teď k tomu směřujeme!.... Nicméně i mě samotného poměrně děsí a to nejsem imbecil nesoucí teleskop a skandující ČECHY ČECHŮM, NÁROD SOBĚ apod , že vlastně spoustu jeho názorů sdílím... Nicméně k filmu samotnému moc se mi líbila půlka filmu, kde byla spousta úsměvných scén, Áďa jako takovej se moc povedl, kolikrát opravdu vtipné scénky viz ten čoklík... Nicméně od půlky jakoby to přešlo právě v to moralizování a to hodnocení u mě lehce skleplo. Co s podivem vítám , že mě ani neotravovala odporně znějící Němčina. ()

brona4545

Vtipné a děsivé zároveň. A dle filmu je jasně patrné, že lidé ho rádi vidí. Ale musím říct že hodně věcí co tam říkal, byla pravda. ()

Svarec

Jako komedie vynikající, často jsem se smál nahlas (nejlepší vtipy: "Polsko ještě existuje", vymýšlení hlášek do show) a u parodie na bunkrovou scénu jsem skoro brečel smíchy. Co mi tam ale fakt nesedlo, byla ta vážná rovina, to bylo úplně mimo (částečně proto, že s tím prostě nesouhlasím, přiznávám). Kdyby si to nehrálo na nějaké poselství a zůstalo to prostě komedií, hodnotil bych ještě výš. ()

Dussanek

Po dlouhé době něco, co stálo za to. Němcům se toto asi bude špatně kousat. U filmu se zasmějete, ale taky vás donutí se zamyslet. Takovéhle filmy mám rád. Doporučuji, i když z kina občas utíkají lidé... ()

Vrbson

Knihu jsem četl, nicméně mi přišlo, že ke konci lehce ztrácela na atraktivitě. Na film jsem byl zvědavý. Během filmu bylo ovšem promítání na nějakou dobu přerušeno. Kdo v onom jednom brněnském kině byl, určitě ví. PČR v kině, kdo z vás to zažil? :) ()

pedruska.n

Zum meinen volk...aktuálny film, ktorý sa nebojí nastaviť zrkadlo politike matróny Merkelovej smerujúcej ku kultúrnemu úpadku celej Európy, ako aj rádoby sociálnym demokratom, ktorí v pivnici vedú svoje prázdne dialógy. K tomu pár židovských anekdot, charizmatický herec v hlavnej úlohe a názorovo pestré dialógy s nemeckými občanmi priamo na ulici...ku koncu mierne stráca dych, ale pointa filmu a scéna počas záverečných tituliek film opäť vracia na veľmi slušne rozbehnutú cestu, po ktorej sa uberal už od začiatku. Nijaká propaganda, len ukážka reálnej situácie EÚ...a to s náložou vtipných scén (hip hop v aute, čistiareň, zastrelený pes...). Pre mňa najlepšia reality show od NZ počinu What we do in the shadows. Tentokrát s námetom na dlhú diskusiu o tom kam to všetko smeruje a vyzerá to že do ars***ch. ()

pretorij

Puvodne jsem ocekaval, ze budu dost kriticky a opatrny s hodnocenim. Nicmene mylil jsem se. Jelikoz zijeme v Nemecku a dnes a denne se clovek setkava jak s nemci, cizinci i uprchliky, kteri jsou tu nyni vsude- mam tak trochu pocit, ze dokazu zhodnotit myslenku filmu objektivne (v ramci meho subjektivniho nazoru). Na prvni pohled jednoduche s priblblyma vtipama, ale potom... Nejhorsi na tom je, ze to skutecne odrazi soucasnou naladu v Nemecku. Demonstruje dost mozna i celoevropskou a je videt jak je to nebezpecne. Dost smutna komedie s uzasnym pocitem. ()

pierrek22

Dlouho mi trvalo než jsem připustil, že vybraný herec je ten pravý. Přišel mi moc mladý a vysoký. Bruno Ganz by byl pro tuto roli tím nejlepším kandidátem. Ale chápu, že by tím asi zesměšnil roli ve filmu Pád třetí říše. Na filmu se mi líbí dvě roviny filmu. Komedie s vtipným strýčkem Ádou, který je vlastně takový sympatický pán, který chápe starosti svým německých oveček a je připraven jim pomoci. Zhruba do třičtvtě filmu jsem s ním naprosto souhlasil a silně mě svrběla pravá ruka. Islamismus do Evropy prostě nepatří a lidi nad sebou pevnou ruku potřebují! Jinak mají tendenci kecat do všeho, aniž tomu rozumí. Neustálé obviňování slušných lidí z xenofobie, místo aby politici hájili především zájmy vlastních lidí. A potom jsou rozčarování z toho, že přijde další Hitler, který má chuť a odhodlání dát věci "do pořádku". Co mě ale velmi překvapilo, že ve chvíli, kdy ve filmu strýček Áda přestane žertovat a začne některé dost tvrdě stírat, cítil jsem nepříjemné mrazení po těle a takové divné ouzko na hrudi. Celý film se láme právě ve chvíli, kdy navštíví židovskou babičku a dále potom v autě. Vtipná nálada byla ta tam a já byl rád, že ten pán už nějaký rok neexistuje. Pokud ale demokracie v Evropě bude pokračovat jako doposud, jsem přesvědčený, že povstane z popela a opět se vrátí. Ne ale tak vtipně jako v tomto snímku. Skvělý film! Plný počet! ()

solefald

Výborná komédia a vcelku zaujímavý pohľad Hitlera na súčasné Nemecko. Nie je to však len komédia, ale má to v sebe aj hlbšiu myšlienku, ktorá však nie je podaná násilným spôsobom. Kto chce si ju tam nájde, kto nechce ostane mu len komediálny rozmer filmu. ()

JamieJ

Provokativní, vtipný, hrozivý, ale hlavně vedoucí k zamyšlení. Je až zarážející, v kolika věcech by se s ním dalo souhlasit, a jak snadno lze získat dav na svou stranu. ()

Tereza11

Bylo to originální a místy autentické, škoda jen té zbytečně natažené stopáže, párkrát jsem se fakt nasmála a klobouk dolů před němci že tohle natočily.. Nikdy vás nezajímalo proč mě lidi následují, protože někde ve vnitř jsou stejný jako já....Film z kterého mě místy mrazilo i když je to komedie.... Skvěle vybroušená satira... Ale hej Nigga, Nigga fakt nemělo chybu :-) A záběr se psem byl taky krutej :-) ()

Opeth

Po 55 minutách jsem byl stále nerozhodnut, zda se mi to líbí nebo ne. Lehce jsem uvažoval o vypnutí. Ale potom .... viděl jsem, jak Áda ovlivňuje lidské stádo. Bylo to strašidelný a pro mě dost reálný. Jo, mělo to vtipný momenty, ale neberu to jako komedii. Skvěle natočeno, beru to jako varování, pasák a ovce, nejsem ani jedno. Doufám. ()

Ludwajser

Velmi zdařilá politická satira,, jen stále se opakující slinty mě od půlky začali celkem nudit a konec byl na můj vkus značně překombinovanej. Ale i tak doporučuji shlédnutí. ()

stuj

Po deseti minutách vypnuto. Humor mi přišel moc stupidní a jednoduchý. Měli Hitlerka frknout mezi opravdové lidi a filmovat jejich reakce na jeho kecy. Ale když je všechno nahrané, tak je to moc umělé a nepřirozené. A vymyšlené reakce nejsou vůbec vtipné. ()

dj_p_j

Film mi pripomína dvojznačné obrazce, t.j. akoby dva obrázky v jednom, pričom každý vidí na prvé pozretie niektorý z nich a musí sa sústrediť, aby uvidel ten druhý. Čo uvidíte závisí to od toho, ako máte v hlave nastavené "rozpoznávacie vzorce". Aj v tomto filne si niektorí nájdu "len" politicky nekorektnú komédiu, iní sa budú pohoršovať nad robením si žartov z "nedotknuteľného a nedotknuteľných", ďalší si doma zahajlujú a poslední sa zamyslia nad tým, kam sa dostala západná civilizácia. Ak to bolo zámerom tvorcov, tak majú moje uznanie. Inak film by sa dal "remeselne" urobiť aj lepšie, ale za obsah a odvahu dávam 4*. ()