Tajné životy

• Česko Tajné životy (viac)
Slovensko, (2014–2017)

Hudba:

Jan Maxián

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, Vladimír Kobielský (viac)

Televízny seriál Tajné životy hovorí o tajomstvách skrývaných za múrmi domovov, vine a nevine, nádejach a druhých šanciach žien i mužov, ktorí hľadajú nové začiatky v živote za pomoci pracovníkov azylového domu  Druhá šanca. Eva (40) je obetavá riaditeľka azylového domu pre ženy a deti v núdzi, ktorá zvádza boj medzi prílišným nasadením v práci a nepochopením vlastnej rodiny, ktorá sa jej v dôsledku zanedbávania rozpadáva. Azylový dom vedie s verným kolegom Martinom (30), ku ktorému ju púta viac než len profesionálny vzťah. Keď do azylového domu príde psychicky týraná Linda (27), nielenže skomplikuje vzťah medzi Evou a Martinom, ale svojou prítomnosťou aj ohrozí samotnú existenciu azylového domu. V dome sa stretáva s tromi veľmi odlišnými ženami: fyzicky týranou Máriou (55), Rómkou s nebezpečným tajomstvom Džesikou (19) a citovo vyprahnutou učiteľkou Táňou (45). Všetky štyri ženy tu budú musieť za pomoci Evy a personálu azylového domu, ale aj za pomoci jedna druhej, odhaliť temné tajomstvá, prekonať staré traumy a uchopiť svoje druhé šance na šťastnejší život. (STV)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (29)

Episode 5 (2017) (S02E05)

Pomalu ale jistě graduje zatím samostatná linka z malého městečka, kde psychopolicajt tyranizuje chudáka čistou duši v podání Dany Pribullové. Pobavil Brad Pitt ve sprše azyláku, ikdyž to asi nebude moc zábavná postavička. ()

Episode 6 (2017) (S02E06)

Je to smutný ale dějová linka s hasmanovou byla už omílaná depka, takže je fajn že už tam nebude. ()

Episode 7 (2017) (S02E07)

Tak se propojily obě souběžné dějové linky. ()

Episode 8 (2017) (S02E08)

Dokonce sexbomba Vlastina Svátková se tu objevuje ( ukrývatelka "pedofilního" únosce dcery ) v epizodní roli. ()

Episode 9 (2017) (S02E09)

Slabší díl, kde má trochu víc postava Anny Šiskové, jejíž dějová linka mne nejvíc nebaví a irituje . ()

Episode 10 (2017) (S02E10)

Repertoár zoufalých žen se rozrůstá i o problém prostituce - dcera postavy Szidi Tobias chce "Rychlý prachy". ()

Episode 11 (2017) (S02E11)

Odhalení pravdy ohledně pedofilního pokusu o znásilnění odhaleno díky Szidi Tobias - jak mne ta postava jako záporná hloupá pipka vadila, tak nakonec si to odčinila a beru ji na milost, stává se z ní zase kladná postava. Linka Anky působí na diváka hodně tísnivě - zatím asi nejpřesvědčivější scénáristický tah, sledovat takto konkrétně jeden případ týrané ženy. ()

Episode 12 (2017) (S02E12)

Moje nejoblíbenější postava Marcinkové se vrací ke svému manželovi psychoteroristovi, že jako se po nehodě změnil ale jelikož je ještě jeden díl tak uvidíme. Bojovnice, která to vzdala. ()

Episode 13 (2017) (S02E13)

Poslední díl seriálu dám za pět hvězd. Neskončilo to sice americkým happyendem, ale aspoň některé osudy směřovaly k nadějnější budoucnosti a potěšil mne osud Anny ( Dana Pribullová ), které se podařilo zastavit násilí na ní. Moje největší oblíbenkyně Linda ( G.Marcinková) bohužel směřuje asi k původnímu bodu nula mrazivě přes svého synka tentokrát. Závěr kdy ředitelka nasedne na skůtr a s manželem odjíždějí od azyláku by mohl znamenat, že třeba dojedou do třetí série tohoto seriálu, který považuji za jeden z nejlepších slovenských v moderní éře. ()