Alpami s Reinholdem Messnerem

• Nemecko Messners Alpen
Nemecko, (2007–2008), 2 h 13 min (Minutáž: 43–45 min)

Vydejte se na fantastickou a mnohotvárnou cestu Alpami s nejznámějším horolezcem světa Reinholdem Messnerem. Poznejte hory, které mají mnoho tváří, i lidi, kteří zde žijí... Známý horal Reinhold Messner vyráží na expedici přes Alpy, která vede překrásnou krajinou s parádními výhledy. Přitom potkává místní fascinující obyvatele, zvláštní podivíny a svérázné vizionáře. Cesta začíná v pompézním Monaku a vede do západní části hor, kde pokračuje až na vrchol hory Mont Blanc. Messner navštěvuje poslední pastevce a farmáře, aby si poslechl jejich příběhy o zápasení s vlky i medvědy. Podruhé jeho cesta vede ze vznešené Vídně do Messnerových rodných Jižních Tyrol, kde v mrazivých Východních Alpách „rebelující farmář" Sepp Holzer dokáže vypěstovat ve vysokohorských končinách hotové zázraky. Napotřetí se Messner vydá do středu Švýcarských Alp, kde tváří v tvář globálnímu oteplování zkoumá stabilitu nechvalně známého skaliska Eiger. (TV Prima)

Pepinec

Na čundr po Alpách bych šel s Messnerem hned, to ať mně klidně kdykoli brnkne. Nesmělo by to ale vypadat jako tahle agitka ve stylu "pojďte všichni utrácet prachy do hor, ať se do nich začnou vracet lidi." Mám k tomu dvě věci. Zaprvé - mně osobně jenom vyhovuje, když v horách nikdo není, a zadruhé - do hor prachy nepatří. ()