Vánoční koncert

(koncert)

Z pražského kostela Šimona a Judy zazní díla B. Brittena, A. Vivaldiho, G. F. Händela a J. S. Bacha. Houslista Václav Hudeček již tradičně pořádá po vlastech českých a moravských sérii vánočních koncertů a na tato turné si zve řadu zajímavých hostů, kteří patří k interpretační špičce naší koncertní i divadelní scény. Tentokrát si přizval do pražského kostela Šimona a Judy slovenského tenoristu Petra Dvorského, sopranistku Evu Urbanovou, barytonistu Ivana Kusnjera a kytaristu Lubomíra Brabce. Před dvaceti lety se také představila v koncertním sále FOK slibně se rozvíjející Pražská komorní filharmonie za řízení Bohumila Kulínského. Ze slavných skladeb si mj. poslechnete čtvrtou část s podtitulem Zima z Vivaldiho Čtvera ročních dob, z Dvořákových Biblických písní žalm „Hospodin jest můj pastýř" v podání Petra Dvorského, Rybovu pastorelu „Rozmilý slavíčku" v interpretaci Evy Urbanové a nakonec si se souborem Bambini di Praga a dalšími účinkujícími zazpíváte koledu „Narodil se Kristus Pán". (Česká televize)

Moiseiwitsch

Václav Hudeček v dobré formě. Pokud zpívá Urbanová koledy, tak by se jí nemusel třást hlas jako osice. Operní pěvci prostě přehání až na půdu a často se to nedá poslouchat. Kulínský ještě před svojí aférkou a vězením - celkem slušný výkon, rozhodně lepší jak Petr Wagner, sice žádný Karajan, na domácí poměry asi lepšího neměli. Trochu mě vytočilo, když zpívali část koledy česky a část německy - to byl pěkný humus, ale co už. Světel a svíček bylo klasicky kýčovitě přehršel. Brabec bezchybný a virtuozní jako téměř vždy. ()