Na políciu v Kašperských Horách sa obráti riaditeľka miestnej základnej školy. Má obavy o svoju podriadenú, tridsaťročnú učiteľku Ivanu Hrubú. Po víkende neprišla do školy a nikto o nej nevie. Niečo sa jej muselo stať, bola zodpovedná. Keby bola chorá, určite by zavolala. Policajti začnú odkrývať jej život a vzťahy. Ukáže sa, že Ivana Hrubá mala problémový vzťah s Jindrom Potůčkom, synom dôležitého muža, riaditeľa regionálnej agentúry prideľujúcej dotácie EÚ. Jindra si našiel novú milenku a chcel sa s Ivanou rozísť. V čase jej zmiznutia bol v Taliansku s novou partnerkou. Tvrdí, že o Ivane nič nevie, mala sa odsťahovať z jeho bytu, ale to neurobila. V byte zostali všetky jej veci. Počas vyšetrovania oznámi polícii anonymný telefonát, že Hrubá mala pomer s Javorským, náčelníkom horskej služby. Ten však popiera, že by s učiteľkou Hrubou niečo mal. Ivana ho prenasledovala, ale Javorský jej údajne povedal, aby s tým prestala, že o ňu nemá záujem. Kto z podozrivých klame? Jej bývalý partner Jindra Potůček, alebo Javorský z Horskej služby? (TV Markíza)

rakovnik

Budu se opakovat, ale případy falešné tisícikoruny a kradených kol mě bavily více, než vražda. Vata vítězí nad nosným tématem. Víznerův učitel byl sice vtipný, ale patřil do jiného století. ()

Sa.sa

Ať žijí falešné tisícikoruny vytištěné na barevné laserové tiskárně 😅😅😅 Jinak ten námět na zmizení učitelky byl fajn i zápletka... To rozuzlení stálo za to a i důvod její smrti ()

carl.oesch

Jeden z nejlepších dílů. Zuzi Kajnarová je tady velmi vyjímečně za oběť, ale ve své malinké roličce zavražděné předvede, že umí být taky pěkná štěkna a figurkou dílu je Oldřich Vízner. I takoví cvoci stále ještě existují, i když někteří tydýti je ve své bublině nepotkávají, proto si myslí, že už nejsou. Jinak tatík se synem Potůčkovi byli přesně taková ta maloměstská honorace. Snad málokdy jsem cítil takové potěšení z výprasku, jako když mladej Potůček dostal pořádnou nakládačku. Nakonec, stejně jako ve většině dílů jsou ty motivace i story celkem realistické, svého času Soukup někde psal, že se jedná o zpracování příběhů na základě skutečných událostí za hodně dlouhé období. Takže spokojenost a bez uzardění čtyři hvězdy. ()

otík

Tradiční, ale přeci jen nadprůměrný díl díky zajímavému případu zmizelé ženy, po které začnou policisté pátrat, ale stále se nedaří. Díky trpělivosti a chytré lsti však případ přeci jen vyřeší. ()

• Natáčelo se v Kašperských Horách v Night clubu Dolce Vita, dále v Srní a Železné Rudě. (M.B)