V lesnej búde pri plavebnom kanáli je objavená mŕtva mladá žena. Polícia zistí, že ju niekto neznámy zastrelil puškou. Rozvedená Veronika žila v dedine so svojou matkou a malou dcérkou. Veronika bola pekná a chlapi sa okolo nej točili. Ukáže sa, že dcérku nemala so svojím zákonitým manželom Staňkom, ale s niekým iným. To bolo príčinou rozvodu. Matka Veroniky nevie, kto je pravým otcom dieťaťa, ale musí to byť nejaký miestny ženáč. V poslednej dobe Veronika chodila s mladým Patrikom, ktorý žije na samote so svojim strýkom. Ten sa ho pred rokmi ujal, keď mu obaja rodičia zahynuli pri autonehode. Ďalším vyšetrovaním sa preukáže, že Veroniku niekto vylákal falošnou esemeskou na schôdzku pri plavebnom kanáli a tam ju zastrelil. Táto stopa nakoniec odhalí nečakaného vraha, ktorý mal neuveriteľný motív. (TV Markíza)

KM Phoenix odpad!

Operátor potřebuje na triangulaci mobilního telefonu dva dny, to byla jedna z mnoha naprostých šíleností, které mne v tomto díle dostaly. K tomu ta divná stylizace neuvěřitelné postavy a vtipy jak od Trošky. Jestli je celý seriál v podobném duchu jako tento díl, tak to daleko přesahuje můj odhad toho jak to může být špatné. ()

rakovnik

Příběh působí opravdu neuvěřitelně, jak píše v popisu Nova. Hlavní případ vraždy byl romantický, roztomilý, až naivní. Ale seriálová pohodička, byť spojená se zločinem, mě baví. ()

otík

Rozhodně jeden z lepších dílů, kdy se dva nezávislé případy nakonec spojí v jeden. Tempo sice není žádné závratné, ale postavy jsou dostatečně silné a případy zajímavé. Škoda jen, že některé osoby (např. otec malé Violky) působí dost netečně k události vraždy mladé dívky a matky. ()

• Část této epizody se natáčela na hřbitově a v kostele svatého Mořice v Anníně na Šumavě. Kostel se nachází na kopci Mouřenec, asi 0,5 km jihozápadně od Annína. (ArthasKarfa)