Lesní robotníci nájdu pri práci pozostatky ľudského tela, zahrabaného v rašelinisku. Je to manžel učiteľky Strnadovej, ktorý je dva roky nezvestný. Pitva preukáže, že zomrel na inom mieste, než bol nájdený. Polícia v Kašperských Horách jeho zmiznutie vtedy neobjasnila. Kriminalistka Jana Vinická starý spis znovu otvorí… Strnad mal dlhy z kariet. Krátko pred svojím zmiznutím vyhral v kartách sedemstotisíc. Kriminalisti zisťujú, kam sa tie peniaze stratili. Vyšetrujú všetky stopy, ktoré by mohli viesť k neznámemu vrahovi. (TV Markíza)

rakovnik

Případ zmizelého je již mnohokráte opakovaný. Vyšetřování byla trochu vesnická povídačka a důkazy stály na vratkých základech. Navíc vedlejší čin odloženého dítěte byl hrubě odfláknutý. Ovšem pointa na konec, sluníčko, lesy a kopce, opět pohladily na duši. U kriminálky až nepochopitelně. ()

otík

Určitě lepší průměr především díky velmi zajímavému případu mrtvoly, kterou hned na začátku dílu objeví lesní dělníci v rašelině. Pak se otvírá dva roky starý případ ztraceného chlapíka. ()

carl.oesch

Bohužel, takhle to většinou vypadá ve skutečnosti. Žádná spiknutí, dramata, thrillery, ale obyčejné motivace a  - náhody. Špatné i dobré. Rozhodně lepší, než přespekulované zápletky s šílenými zvraty, skandinávsky "temnými" pseudopsychoanalatickými momenty. Když to i na základě tohoto dílu celkově porovnám s třeba kriminálkami ČT, tak rozhodně mnohem lepší než ty případy Matáska a Preisse, daleko lepší než Kriminálka Plzeňa lepší i než České Budějovice. A to nemluvím o monstrozním projektu v koprodukci ČR/PL/UA Prinicp slasti. Detektivka je "jenom" zábava a jak vidno, také pro některé místní "honajzy", aby tady vyblili svoji genialitu a předvedli, jací jsou geniální pašáci...ve skutečnosti zakomplexovaní jedinci, kteří si léčí svoje problémy a vědomí naprosté bezvýznamnosti malosti. Tady je to, jak píše rakovník, pohodička včetně té legrační pointy na konci, kdy vám vrtá hlavou, jestli pan architekt prachy odevzdal a nebo ne...minulý týdem jsme viděl po dlouhé době Pěsti ve tmě, jedno z nejlepších retro filmů, které u nás byly natočeny. Jsem rád, že se jejich režisér po všech těch trapárnách typu Meixnera a Dagmary přece jenom zvedl nahoru tímhle podle mě povedeným seriálem. ()