Mladú ženu Alenu Štěrbovú niekto brutálne umlátil pred domom v Kniežacej Hute. Bola vydatá, ale zároveň mala aj početných milencov. Podarí sa Jane Vinickej vypátrať, kto mohol mať záujem na jej smrti? (TV Markíza)

rakovnik

Záběry na les, hory, potoky, kopce a konečně letecky i Kašperky mám rád. K tomu sice brutální vražda, ale v poklidném Šumavském tempu. Dokonce se tradičně řešily případy dva nebo skoro tři, a jako bonus klasická epizodka ze života místních, tentokrát vtip na téma uši. Nesrovnalosti mi nevadí, odpočívám. ()

sorrow

Modravácká klasika. Vyšetřuje se vražda ženy a k tomu Vinická se svým super týmem z Kašperek návdavkem vyšetří domácí násilí u starosty, obchod s pašovaným nekolkovaným alkoholem z Polska, prodej drog na diskotéce a asi 5 nevěr a jako bonus ještě vyřeší Koutného pomníček (7 let starou vraždu rybáře, po kterém na břehu zbyly jen pruty). Nevzala si ta Koutná ze Špecialistů Koutného syna, nebo je to jen shoda jmen? 😊 K tomu přihlouplý vložený příběh s neslyšícím vesnickým troubou, který roky neslyší a nyní sestřičku napadne, že by možná stačilo mu propláchnout uši a hle, už slyší. Prostě jen aby tam měla manželka Soukupa co hrát, i ten štěk v ordinaci a večer s Medveckou u skleničky je dobrý. Mimochodem, když někoho zavraždím, určitě si pak ty kalhoty potřísněné krví nechám doma ve skříni… ()

otík

Rozhodně lepší než první díl této série. Konečně nesledujeme pidi příběhy většiny aktérů, ale máme tu dva případy - vraždu ženy, která chodila s kdekým, a druhý případ je nalezená rozpadlá mrtvola v lese. Případyy se sice nesetkají, ale i tak je vyšetřování velmi slušná záležitost. Tentokrát to ušlo. ()

ArthasKarfa

Tak nevím z původní série v tomhle příliš nezůstalo, kdyby tam nebyla šumavská příroda a těch pár osudů lidiček z hor, které měly v prvních sériích své kouzlo, tak bych se již na tyhle díly asi nekoukal. Zůstala vlastně jen hromada mrtvol na malém úseku Šumavy, pár nadabovaných německých herců, co vypadají jak z porna a případy bez tajemna a zajímavých zápletek. Policie většinou na základě pár indicií odhalí bez větší námahy pachatele a postačí proto jen pár výslechů a náhod. Pachatel se jim pak zákonitě přizná a oni si všechno od soudní pitvy po výzkum DNA dělají na služebně v Kašperkách. Prostě je to už jinde než dřívější díly. ()

ChrisChilly

Já prostě nemůžu jinak. Je to pohodové setkání s oblíbenými postavami a teď už i nostalgie, když vím, že se jedná o poslední sérii. Takže trapnější momenty odpouštím a rozmýšlím se, na kterou misku vah dát využití pro mě neznámých herců ve vedlejších či epizodních rolích. Občas vážně uvažuji, zda se jedná o domorodce ze Šumavy nebo jde o mou neznalost našeho či slovenského hereckého rybníčku. Ale vlastně není důvod, proč to nezařadit mezi pozitiva. Tento díl byl o kapku zajímavější než úvodní epizoda, nicméně já nemohu dát 4★, když jsem je dala první epizodě nové série konkurenčních Případů. Pokud by to ovšem šlo, bylo by to za 3,5★. Je to guilty pleasure. ()