Princ Gwanghae (In-gook Seo) byl svými tajnými nepřáteli v řadách svých nejbližších přátel vždy označován za jakéhosi zplozence prosté náhody a ještě prostšího chtíče. Neboť jeho matkou byla jen obyčejná konkubína se zcela všedním jménem, které po rozlehlé zemi potulovaly se jako za chladných nocích bludné stíny, - tedy jedna z mnoha -, která měla to štěstí, že otěhotněla a králi po slabé hormonální chvilce roztoužení porodila zdravého potomka, chlapce. Gwanghae o svůj život v řadách těch zcela nejvyšších ale nikdy nestál. A co víc. Nikdy si nepřál stát se pomyslným terčem všem vystřeleným šípům s jedovatou špičkou, po jejímž zásahu dotyčný umírá pomalou a bolavějící smrtí plnou nočních běsů a chladného potu. A čím víc si uvědomoval, jak omezený jeho život díky palácovým zdem dokáže být, tím víc svého příchodu na celý ten trudomyslný svět litoval. Od okamžiku, kdy se z něj stal patnáctý panovník tehdejšího čosonského království, to psal se zrovna rok 1608, musel ale všechny takové a jim podobné pohnutky zcela ignorovat, neboť o mnoho důležitější bylo udržet se na vratkém trůně, a dbát na to, aby sám nepřišel o život. Jeho pomyslnými přáteli byli v řadách byrokratických ministrů a politických konspirátorů jeho praví nepřátelé, kteří prahli stejně jen po moci a slávě, bohatství a bohatství ještě větším. Ale ani to nebylo zdaleka to, co jeho srdce tížilo víc, než dělová koule na noze tonoucího se. Jeho život mu předložil i všechny své stinné stránky - karty zobrazující strach, smutek, pláč a nářek, fyzickou bolest, zradu, násilí a skon -, které ho málem stály víc než jen jeho vlastní život. (Conspi)

vercinek

Dávám 4*. Ale jak to říct, seriál od každého měl jen trochu, nic nebylo vyvinut zcela. Romantický příběh není hlavní línií, či spíš to tak nějak necítíte, jeho vyvrcholení bych také viděla jinak. To vše spíš klade na důraz na "politickou" linii - mocenský boj o trůn. Seo in Guk byl nejdříve velmi zvláštní v historické roli, ale postupně mi to k němu sedlo, záporák Do Chi také super. Chvíli jsem přemýšlela, co hlavního bych si měla z celého příběhu odnést. Postupně mi to došlo a stojí to za to :). Všechna ta polovičatost do seba tak nějak zvláštně sedla a vytvořila kompaktní celek. Plus velmi krásný pomalý ost! ()

• Do hlavní ženské role byla dle původních předpokladů seriálových tvůrců zamýšlená úspěšná jihokorejská herečka Ye-jin Son. Ta ale navzdory velkému množství odlišných pracovních nabídek danou roli odmítla. Uvolněná pozice byla seriálovými tvůrci přeobsazena herečkou Yoon-hee Jo. (Conspi)