Celý Hamburg se chystá na letní prázdniny, jen Daniel, učitel němčiny a fyziky, jakoby na blížící se volno zapomněl. Jeho totiž čekají jen 2 měsíce nudy. Nemá kam jet, nemá žádnou přítelkyni, žádné kamarády. (oficiálny text distribútora)

NinonL

Pohodová road movie, které přicházíte na chuť s každou další scénou. Putování zprvu nemotorného učitele z Hamburku do Istanbulu, aby se tam setkal s dívkou, kterou skoro nezná. A cestou potkává další dívky i další muže, každý má něco do sebe a každý Daniela něco učí, o něco obohacuje. Po všech těch krvácích a politických thrillerech vskutku dobrý film. ()

AdaMM

Milá drobnost o cestování, o tom, co se stane, pokud vybočíte ze zajetých kolejí. Dobří herci (moc se mi líbil Mehmet Kurtulus jako Leo), prima kamera - snad jen scénář je až zbytečně prostý, volně nakupené situace bez ucelenější linky... Ale pro mě další z mnoha povedených, lehce "nezávislých" německých filmů druhé poloviny 90. let. ()

Duotone28

lubim road movie...tento do nich zapada presne...ale akurat mi az tak nesadol. Nechcem povedat ze bol zly, ale ako keby mu nieco chybalo,resp.mi nieco vadilo...nevim, mozno deutche porn sprache:)...ale tod uplne jedno...proste pozriet sa dal, dlzkou nevadil, a little bit zabavil... ale hodnotenim len priemer,3 nazdar ()

Master19

Velmi pohodová komedie. Párkrát mi připomněla český "Výlet" i pár dalších filmů, ale i přes tradiční zkreslování reality postkomunistických zemí, potažmo balkánu (zde začínajícího už za Vídní), jsem se docela bavil a beru ji. Za pár momentů a kameramanských experimentů by si možná zasloužila plný počet, ale jako celek na 5* nedosahuje. ()

Ištván87

Německou kinematografii jsem dřív moc nemusel. Zřejmě pod tlakem seriálů typu Kobra 11. Nicméně občas se přemluvím, a na nějaký ten německý film kouknu. A z těch, které si určitě pustím znovu, má většina jedno společné. Hraje v nich Moritz Bleibtreu. Tenhle chlapík má buď tak skvělý čich na dobré filmy, nebo je jen tak strašně populární, že ho automaticky obsazují do tolika dobrých filmů. Ať se jedná a Baader Meinhof Komplex, Experiment, nebo právě romantická komedie Im Juli, tento herec je pokaždé trochu jiný a pokaždé naprosto přesný. Takže sečteno a podtrženo: Klepání na nebeskou bránu, Lola běží o život, V červenci, Experiment, Baader-Meinhof Komplex. Sbírka německých filmů s ním se docela rozrůstá, nehledě na to, že se občas objeví i v některém lepším zahraničním filmu (Mnichov, Světová válka Z). Vedle Thomase Kretchmanna a Tila Schweigera asi můj nejoblíbenější německý herec. A abych to nezakecal, tak V červenci je velice příjemná road-movie romantická komedie s vynikajícím Moritzem Bleibtreuem, nádhernou a sympatickou Christiane Paul, prapodivně sympatickým Mehmetem Kurtulusem a ve vedlejší milé roli se objeví Jochen Nickel, známý coby Rollo z filmu Stalingrad. ()