Detská hra

(TV film)
Veľká Británia, 1984, 70 min

Jednoho dne se rodina Prestonových probudí uvězněná ve svém vlastním domě. Všechna okna a dveře jsou zvenčí zabedněné jakousi pevnou hradbou a nedají se otevřít. Kdosi uzavřel přívod vody a odpojil telefonní spojení. Teplota vzduchu stoupá. Otec Mike je bezmocný. Spolu s manželkou Lynn a dětmi se začínají dusit a čelí teroru nevysvětlitelných paranormálních jevů. (oficiálny text distribútora)

honajz

Za ten konec dám čtyři. Byla by to skvělá 30-40minutová povídka třeba do Krajních mezí, ale na hodinovou stopáž je to utahané a ve střední části s mnoha hluchými místy. Líbí se mi, že tvůrci využili všechny možnosti, jež vás napadnou, jak byste asi sami v takové situaci jednali a jak byste se z ní snažili dostat. Líbí se mi ty náznaky (zelená tekutina, podivná holčička, Alenka v říši divů, stále stejná kapitola) i to, že manžel řekne všechny možnosti toho, co se mohlo stát, jež vás také napadnou (včetně mimozemšťanů), a samozřejmě mne potěšilo, že při vědomí toho všeho šli tvůrci dál a pokusili se vymyslet jinou, překvapivou pointu, což se jim povedlo. ()

Slimak

Konec je dost trhlej, ale roli spíš hraje záhadná atmosféra po celou dobu.Musím říct, že když se člověk trochu soustředí je ten film poměrně dobře promyšlenej.Námět je hodně originální a film má moc upoutat okamžitě v prvních minutách.Ale pořád něco neni recht že?Herecký výkony vzhledem k atmosféře a pointě jsou slušný.Hlavně oceňuju , že se film vyhýbá velkým a fyzicky náročným operacím, které by museli aktéři provádět, protože v tom horku tam, jsou hnedka s každým větším výdejem energie, na konci sil.Je to tedy autentické až dost.Takže vůbec nevim jakym právem jejich chování tady kdo napadá.To by mě zajímalo kdo ty věčný nespokojence teda nutil se na to dívat na celý.Pak tady mektaj o 80 ztracenejch minutách jejich beztak zbytečnýho života. (jinak takhle dementní text distributora se každej den nevidí.Prozradí všecko...no stres.) ()

Jhershaw odpad!

Náhodou jsem se připletl k televizi po skončení Vyvolené Late Night Show a začátek filmu mě docela zaujal. Rodinka uvězněná v domě, neví, co se děje, snaží se dostat ven, IMHO velmi slibné. Bohužel, v průběhu se na sebe nabaluje kupa nesmyslů a vyložených blbostí, herecké výkony jsou nepřesvědčivé, to vše korunované závěrem, za který bych někoho nejradši "poslal na dialýzu". Chci zpět 80 minut svého života! ()

Djkoma

Dobře budované napětí stejně jako (zpětně) věrohodné chování a způsob přemýšlení. Určitě bych ani nečetl obsah filmu, který zde nabízí distributor, protože to je asi nějaký špatný vtip. Z počátku vše vypadá možná až naivně a hloupě, ale během těch necelých 90 minut dokáže příběh výrazně pokročit, překvapit a ve správnou chvíli skončit. Konec se nedá chápat jinak, než od první chvíle promyšlená hra s divákem, na kterou však prakticky nemůže přijít:)) Ne vždycky je film fér ke svému divákovi. ()

charge

Hutná atmosféra, která by se spolu s napětím dala krájet od začátku, až skoro do konce. Celou dobu mi nedala klid myšlenka, jak se sakra odtamtud dostanou a co je vlastně příčinou tohoto nelogickýho a nevysvětlitelnýho uvěznění. To horko sálalo přímo z obrazovky spolu se zoufalostí situace vedoucí k zešílení klaustroufobickýho rázu, když asi 5 cm od venkovní zdi je z neznámý látky tvořená zeď ,která nemá konce a která se nedá nijak narušit. Teplota stoupá a situace se stále nelepší, naopak, z krbu začíná vytékat neznámej sliz a navíc se začínají objevovat stejnorodý značky, v podobě tetování na kůži hlavních a prakticky jediných dvou hrdinů, nebo i dokonce ve vysílaným signálu přijímaným televizorem non-stop beze změny. Konec pochopitelně zklamal, asi jako vetšinu diváků, i když nějaký lepší závěr je na tenhle film těžko vymyslitelnej a mohl dopadnout ještě hůře a pořád lepší nějaký rozuzlení nežli žádný. ()

• V celém filmu hrálo jen 5 herců. (fiLLthe3DD)