Film se točí kolem dvojice křivých policistů. David Waters (Elijah Wood) a Jim Stone (Nicolas Cage) při práci v oddělení důkazů náhodně objeví skrytý trezor plný špinavých peněz z drog. Touha po obsahu trezoru je přivede do smrtící pasti korupce, kde si nemůžou být ničím jistí a nakonec musí bojovat i o svůj život. (Hanz Brix)

MartinezZ

Proč tak nízké hodnocení? Cage zase ve svém živlu magora, Elijah vtažený do něčeho, co mu hodně rychle přerůstá přes hlavu, pomalá, vleklá, ale k filmu perfektně sednoucí atmosféra. Je to trochu místy zdlouhavé a ukecané, ale překvapivě celkem dobré. --- Ty roztahané nudné životy zpomaleně se pochybujících lidí jsou narušeny jedním pošahaným policajtem s vnitřní sílou pozitivního myšlení. --- O něco méně dobré než Bad Lieutenant, ale stále lepší jak většina ostatního z Nickova portfolia :) ()

Raziel_cz

Za mě velká spokojenost. Vzdor marketingu, komedie to tedy není. Pár vtipů tu sice je, ale nic, co by vás rozsekalo. Spíš to hodně jede na kontrast zatraceně ujetého, ale zdánlivě neškodného policajta a překvapivě drsných věcí, kterých je schopen. Jo, z The Trust se vyklubala pěkně syrová kriminálka s řadou fajnových zvratů. Cage si to fakt užívá, takhle rozjetý nebyl od Bad Lieutenanta, a Elijah Wood zdatně sekunduje. Zamrzí akorát Watersova paranoidní dedukce, jež moc nefunguje, protože nemá na čem stavět. Kdyby se film vzdal jednoho twistu, možná by přišel o emocionální vrchol, ale to by nijak nevadilo, protože city v něm mají asi stejně místa jako v románech Richarda Starka. Nehledě na to, že finále by bez něj bylo takřka stejné. Ne-li lepší. Jinak ale paráda. ()

tron

Až príliš zvláštne a čudné. Inak prekvapivo zábavne hrajúci Cage a Frodo v príbehu, ktorý je žánrovo TAK rozptýlený, až to nie je vtipné, iba to otravuje a nechápavo krútite hlavou. Nič proti experimentom, veď OK, ale proste aby sa niečo začalo ako komédia a skončilo ako triler s vraždami, to si myslím, že nie je v poriadku, vôbec nerozumiem, o čo komu išlo, keď to písal/nakrúcal a aké divácke reakcie si od toho sľuboval. A prečo. Nevysvetľujú sa základné veci, sympatické a neškodné postavičky sa v sekunde bez logiky menia na chladnokrvných vrahov a tak ďalej a tak podobne. O ničom. P.S. – Áno, policajt, ktorý ich takmer pristihne pri akcii, je skutočne kapitán Fuller zo seriálu Jump Street 21. ()

CzechGod

komedie to neni (1 nebo 2 minisceny to nezachrani) a thriller asi 2 minuty, ta prvni pulka je takova ropzacita - je tam dost scen, ktery kdyby tam nebyli, tak se vubec nic nestane. Druha pulka cajk. A konec mi prisel standardni - ze to hobit cely nakonec posere, to snad musi bejt jasny kazdymu uz od zacatku, takze se vlastne jen ceka na to, kdo umre a kdo prezije (ne ze by na tom nejak zalezelo :) ()

malylada

Dva outsideři policejního sboru se dostanou jako slepí k houslím k plánu, jak vykrást sejf a pokoušejí se tak rozjet solidní žánrovku. Oběma se moc nedá co vytknout, pouze jsem měl celý film pocit, že se jako dvojice zlodějíčku k sobě nehodí a jako by si oba herci k sobě nemohli najít cestu. Možná je to pouze můj pocit a příliš tomu nenahrává ani fakt , že se vše odehrává v jedné místnosti a prakticky se nic neděje. Tam, kde člověk čeká zvraty, tak nepřicházejí. Ke konci jsem moc nepochopil jednání postavy Wooda, což mi přišlo docela dementní a závěr není to pravé, co bych čekal. Určitě to patří k lepšímu, co jsme s Cagem v poslední době viděl. Herecky mají oba na lepší projekty......6/10 ()