The Dead End

• Čína Lie ri zhuo xin (viac)

Vavča

Kino morálního neklidu bez křečovitých výlevů socialistických hodnost v čínském podání, parta tří přátel, jeden dávný zločin a jeden neodbytný detektiv. Cao Baoping je režisér známý svou drobno kresbou charakteru a perfektním vykreslení reálií, které jsou čínskému divákovi známé. Přesto místo černé komedie, morality očekávejte spíše tragické drama, kriminálku, tabuizovaná témata čínské společnosti. Herecky tady exceluje Deng Chao jako morálně rozpolcený Xin Xiaofeng, kterému jeho postavu naprosto věříte, perfektní výkon doručil i Yihong Duan jako detektiv Yi. Precizní technické zpracování samozřejmostí. Neříkám, že je to snadný film a zalíbí se začátečníkům, ale rozhodně velmi zajímavý film, který si žádá svoji trpělivost. ()

kaylin

Musím říct, že mě docela překvapilo, že Číňané pořád umí natočit podívanou, která je docela dobře drsné, ale hlavně má příběh, má silné scény a je to kriminální. Některé scény mě skutečně potěšily, protože bylo vidět, že se tvůrci chtěli pokusit o něco nového, chtěli přidat něco navíc oproti tradičním béčkovým filmům. Tohle už snadno sahá na áčkovou produkci. ()