UFC 181: Hendricks vs. Lawler II

(relácia)
Športový
USA, 2014

Show se uskutečnila 6. prosince 2014 v Mandalay Bay Events Center (Las Vegas, Nevada). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Abel Trujillo vs. Tony Ferguson
2) Anthony Hamilton vs. Todd Duffee
3) Brendan Schaub vs. Travis Browne
4) Anthony Pettis (c) vs. Gilbert Melendez (UFC Lightweight Championship)
5) Johny Hendricks (c) vs. Robbie Lawler (UFC Welterweight Championship) (TheSpearCZ)

ConanVJ

Ferguson vs. Trujillo 4,5* Pěknej celkem rychlej zápas ukončenej submisí. ........... Duffee vs. Hamilton 4,5* Hodně rychlej zápas ukončenej K.O. ............. (3) Browne vs. Schaub 5* Další rychlej zápas ukončenej trochu krvavým TKO. ........... (c) Pettis vs. (1) Melendez 4,5* Povedenej zápas, taky celkem rychlej ukončenej pěknou submisí. ........... (c) Hendricks vs. (1) Lawler 5* parádní bitva s masláplým koncem. Vítěz si to podle mě určitě zasloužil. Škoda, ještě chvíli a mohlo to skončit asi jednoznačně. ............ Pennington vs. Evans-Smith 5* Pěknej, rychlej, krvavej zápas ukončenej parádní submisí. .............. Pěknej event, zápasy většinou ukončné před limitem. Jedna obhajoba titulu a jedna ztráta. Mě se poslední číslovanej event tohoto roku hlavní série líbil a dávám mu 90% :) ()

The Viper

Začátek prosince a hned jedna z mých srdcovek bojovala v kleci. Robbie Lawler, tehdejší odpadlík bez respektu se postaral o jedno z největších resetování kariéry. UFC mu cestu k titulu nijak nezlehčila a postavila mu do cesty opravdu těžké soupeře, se všemi si poradil a v odvetě o WW titul nám rozhodčí ukázali, že styly ''tlačení na klec a držet'' už nebudou bodově tak výhodné. Opravdu silné emoce jsem prožíval. Ze zbytku jsem rád za působivý návrat Todda Duffeeho, bojovnost mého homieho Melendeze, i když titul to nepřineslo a utvrzení v tom, že Travis Browne je další do katerogie 'dickheads'. Výborný turnaj, za mě zápas večera nejspíše Trujilo vs Ferguson, ale popravdě hlavní zápas byl šokující sám o sobě. Již tuto sobotu OVEREEM a navrátilec NATE DIAZ !!! Tak UFC komunito na CSFD - nastražte všechny smysly a držte palce s se mnou. ()

• Jedná se o první porážku Gilberta Melendeze, která nebyla na body. (The Viper)
  • Turnaj zahrnoval rovnou dva titulové zápasy a to o titul welterové váhy mezi Johnym Hendricksem a Robbie Lawlerem a také o titul lehké váhy mezi trenéry 20. řady The Ultimate Fighter šampionem Anthony Pettisem a vyzyvatelem Gilbertem Melendezem. (The Viper)
  • Orginálním hlavním zápasem turnaje byl titulový zápas střední váhy mezi šampionem Chrisem Weidmanem a vyzyvatelem Vitorem Belfortem, který musel být přesunut kvůli zranění šampiona na pozdější turnaj. Utkání tak nahradil odvetný titulový zápas welterové váhy mezi šampionem Johnym Hendricksem a vyzyvatelem Robbiem Lawlerem, kteří spolu svedli bitvu o titul již v březnu 2014. (The Viper)