Mayonaka no Gofun Mae

• Japonsko 真夜中の五分前 (viac)
Japonsko / Čína, 2014, 126 min

Tsuki

Viděno 2.1.2015 v kině CINEPLAZA, Sun to Moon, Numazu, Šizuoka. Na tenhle film jsem se dost těšila, zaprvé proto, že mě zaujal trailer, zadruhé proto, že tam samozřejmě hraje můj oblíbenec Miura Haruma. Naneštěstí v obou případech to bylo mírné zklamání. Příběh nebyl až tak silný, jak jsem si myslela, a Haruma bohužel tentokrát svým hereckým výkonem nijak neoslnil, spíš možná naopak (i když se mu musí nechat, že mluvit čínsky zvládl docela obstojně, aspoň to teda dělalo takový dojem). Tajemná atmosféra filmu byla sice zajímavá a z nějakého důvodu mi připomněla chvíle u románu "Letní pevnost" (Natsu no toride) autora Tsuji Kunio (ani nevím proč, snad ten motiv ztráty nějaké v osoby v cizí zemi), ale bylo mi na konci líto, že ta tajemná atmosféra nevedla k nějakému silnějšímu rozuzlení či poznání. Celé se to vleklo v jedné rovině a myslím že všichni diváci byli až do konce zmatení, která ze dvou sester je nakonec tou hlavní pozůstalou postavou. Když jsem se ptala své kamarádky, co si o konci myslí ona, ukázalo se, že si myslela přesný opak než já. Takže každý si nejspíš domyslí svoje, ale pravdou zůstává, že film nechá diváka pouze zmateného, ale žádný silnější dojem nejspíš nevytvoří. Trochu škoda. ~(3,0 )~ ()