Wasurenai to čikatta boku ga ita

• Japonsko 忘れないと誓ったぼくがいた (viac)

Takaši (Murakami Nidžiró) se zakouká do spolužačky Azusy (Hajami Akari). Jenomže to má háček. Jednoho dne se Azusa Takašimu přizná, že všichni, kdo ji znají, na ni eventuálně zapomenou. Rodina, přátelé, učitelé a za chvíli i on. Takaši tomu zprvu nevěří, ale po čase si začne uvědomovat, že zapomíná na určité věci, které se udály, když byl s Azusou. Brzy si začne všechno zapisovat, natáčet a fotit, aby na Azusu nezapomněl. (Zíza)

Zíza

Obyčejný příběh plný lásky, zklamání a prázdnoty. Představte si, že všichni kolem vás trpí alzheimerem, že si vás nepamatují, jenom vás. Jak byste se cítili, co byste dělali, jak byste žili svůj život, jestliže v rámci lidských vztahů máte jen dnešek? Musím pochválit výkony Murakamiho a Hajami, obzvláště Murakami byl velmi dobrý a přesvědčivý, i když nic neříkal, tak z jeho výrazu bylo velmi čitelné, co se v něm odehrává. Pěkný film plný bolesti, ale i radosti a vzácných okamžiků. Vím, že si hodně lidí stěžuje na konec, ale podle mě nebyl ani otevřený, ani nedotažený - byl silný a dával jasně najevo, jak se Azusa rozhodla a jak moc ji Takaši miloval. Lepší 4*. ()

LangiJ

No, tak nevím... Námět je rozhodně zajímavý, i pointa na konci, hlavní dvojice nebyla špatná, ale jako celek mi to moc nesedlo. I když je to relativně krátký, vůbec mi to neubíhalo. Každou chvíli jsem koukala na hodiny, ale ty se skoro nepohnuly. Nejspíš zas můj problém s Japonskem... Jakmile mě to nechytne hned, už to prostě nemá šanci. A tohle je bohužel ten druhý případ. ()