Kocour Francis se s pánem právě přistěhoval do nového sousedství. Ani se nestačí pořádně rozkoukat, když se dozví o sérii brutálních kočkovražd, k nimž tu v poslední době dochází, a jejichž oběti povětšinou končí s rozsápaným krkem. Francis se pustí s pomocí starousedlíka Modrovouse do vyšetřování. Zjistí, že s vraždami je podle všeho spojen kult, k němuž náleží nebo o něm alespoň ví většina koček v okolí. Stejně tak s nimi pravděpodobně souvisí vědecký výzkum před lety prováděný doktorem Praetoriem, který při svých experimentech řadu místních koček umučil nebo zmrzačil. A obě horké stopy spojuje jméno, jež kdysi náleželo záhadnému kocouru - mučedníkovi: Claudandus. (MaedhRos)

POciSEM

Zajímavej kočičí gore masakr. Ze začátku to vypadalo na takovou blbůstku pro děti ale po první Francisově noční můře se to hodně slušně rozjede. Škoda že se tu našlo i pár hluchých míst, jinak by bylo hodnocení ještě lepší. Jo a dojde i na nefalšovanou kočičí mrňouskačku, takže bych to dětičkám jako pohádečku na neděli radši nepouštěl. A nebo možná jo. ()

Tom_Lachtan

Francis, se právě přestěhoval do nového (notně obstarožního a rozvrzaného) domu, co je ale nejhorší, když vyjde na zahradu uvidí děsivý výjev, mrtvé tělo, kterému někdo, nebo něco rozsápalo hrdlo... Počkat, to tělo je kočičí.. A Francis je taky tak nějak kočka (a k tomu animovaná), co ráda poslouchá Mahlera. Ano, připouštím, že kdyby nebyli hlavními postavami kočky, tak by film působil fádně a hrozně béčkově, neboť jsou pro to přítomny všechny zásadní propriety, jako třeba podivný kult uctívačů, tajemné mrouskající se samičky atd. Jenže v tomhle kočičím hávu působí všechno tohle trochu jinak, méně omšele a mnohem zábavněji (tady by se slušelo vzpomenout i velmi povedenou hudbu), pročež nevadí, že jsem pointu filmu odhalil asi o půl hodiny dřív, než titulní mňaumňaur. A kdybych chtěl hodně rýpat, řekl bych, že animace pro přítomné výjevy plné mrtvých koček působí až moc cartoonovitě, ale to filmu nějak neškodí, jen by s o něco propracovanějším vizuálem mohl působit více atmosfericky. ()

Willy Kufalt

Ale jo... na to, že ryzí animáky skoro nesleduji a když už občas po nějakém sáhnu, málokdy mě vyloženě oslní, tak tenhle animovaný noir z kočičího světa u mě dopadl skvěle. Atmosféra kresleného prostředí měla pro mě dostatečné, místy i správně temnější kouzlo a zároveň kočičím postavám nechyběla jistá nadsázka, aby mě ten jednoduchý detektivní příběh bavilo sledovat. Horrorových scén s krátkým vyvoláním uzemňujícího účinku (byť nejčastěji v rámci nočních můr a hlavně retrospektiv) se tu našlo překvapivě celkem dost... šlo by říci, že tak akorát, aby nezatemnily svými nečekaně děsivými výjevy jindy hodně příjemný nadhled kresleného zvířecího světa, jaký tentokrát výjimečně nestvořili tvůrci pro děti. Francis se žlutě svítícíma očima a dlouhým chvostem nahoru je docela vtipný sympaťák, zvláště když si během shromáždění v duchu užívá pocit zásluhy na spáse kočičího světa, nebo když se usměje na svou pravou kočku Felicitu. :-) [75%] ()

montana_cz

Solidní adaptace výborné knížky. V lecčems zjednodušená a zkrácená, ale pořád věrna originálu, díky tomu, že se na scénáři podílel sám autor. Spíš než o celovečerní film, jde o takovou jednohubku. Za to ale díky svému opravdu netradičnímu pojetí tradiční detektivky více než šťavnatou. Animace nijak výrazně nenadchne, ale rozhodně se sem tam objeví perfektní scenérie, hodna zarámování :) Trošku mě zklamaly vzhledy koček, kde prakticky jen Francis vypadá jako normální kočka a ostatní jako zmutovaní kočkopsi a hůře. Čekal jsem více realismu. Každopádně výborný film a ještě lepší kniha. Škoda že ani jedno u nás skoro nikdo nezná. ()

kaylin

„Felidae“ je snímek, který v první řadě ukazuje možnosti animace a toho, že animované filmy nejsou jenom pro děti. Pokud se na ně tak budeme dívat, je to škoda, protože animované filmy pro dospělé existují a jsou dobré. „Felidae“ je krásný příklad toho, že se animátoři nebáli trochu drsnějších scén, ale v první řadě pracovali s příběhem, který je dobrý, napínavý, místy děsivý a možná i překvapivý. Skvělá ukázka filmových schopností. ()