Stratený

• Česko Nezvěstní (viac)
Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA / Veľká Británia, (2014–2016), 15 h 40 min (Minutáž: 56–60 min)

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall (viac)

Keď sa päť ročný syn Oliver stratil počas dovolenky vo Francúzsku, nikoho vtedy ani nenapadlo, že prípad bude trvať ešte mnoho rokov. Seriál Stratený, je citlivý príbeh zobrazený prostredníctvom otca rodiny, ktorý sa nevie zmieriť so stratou svojho syna a aj po rokoch sa vracia na miesto činu a hľadá minimálnu nádej na jeho nájdenie. Príbeh je vyrozprávaný striedaním dvoch časových ôs. Jedna spätne rekonštruuje dobu, kedy Oliver zmizol a druhá sleduje príbeh Oliverovho otca Tonyho, ktorý stále, aj po ôsmych rokoch, nestráca nádej a neúnavne pátra po svojom synovi. Spolu s pomocou detektíva Juliena, chce dostať povolenie na znovuotvorenie prípadu. Je to mrazivý, srdcervúci príbeh o strate, živený nádejou a presvedčením, že na konci všetkého príde úľava. (STV)

Recenzie používateľa DonBraso k tomuto seriálu (2)

Stratený (2014)

Parádní minisérie.Režisérky pod jedním jménem,jedním ztraceným dítětem a jedním nádechem dokoukáno.Nechápu,proč nebyl ani nominován James Nesbitt na Zlaté Glóby,protože hrál neskutečně,přitom u Frances mě ta role přišla normální,ale budiž,konkurence byla veliká.Obával jsem se kopie The Killing,ale vůbec se zde o tom nedalo ani uvažovat.Jediný je fakt,že je ztracen kluk od rodiny,ale to je tak vše,co je stejného. Ostatní je hotový křišťál a jestli někdo vychvaluje The Affair za výbornou práci časování děje,tak tedy je to přímo královský majstrštyk,to se Affair může jít zahrabat.Tady scenáristé klobouk dolů a všechno je krásně poznat a divák se neztrácí v orientaci.Naprosto jsem si závěr vydedukoval po svém,ale tak,že Olly vážně může žít,což mám osobně chuť vidět čisté rozuzlení.Bohužel v druhé série,to bude zas všechno jinak,trochu se bojím s čím přijdou dalším,ale po vzoru The Killing a dalších britských počinů,nemám obavy,snad to bude herecky tak zajímavé jako tady. ()

Season 2 (2016) (S02)

Můžu jen říci,že tvůrci určitě umí zabodovat a druhá série je opět velmi zajímavá.První série mě neskutečně bavila,druhá byla super,ale na olymp to nebylo.Popravdě mě neustálé přeskupování času v posledních třech dílech už silně nebavilo,ikdyž na tom celá série vlastně stavěla.Nebyla určitě špatná,člověk se hned orientoval,protože tvůrci neustále o tom diváka informovalo,ale přesto nakonec k tomu poslednímu dílu(předposlední) přišlo rozuzlení,které docela bylo nakonec v hádánkách jasný už v prvopočátku.Irák a jeho putování bylo naprosto zbytečný příběh,který vlastně v tom důsledku neměl co říci,jakoby někdo řekl,že se seriál musí natáhnou na nějaké dějové linky.Samozřejmě i zde je to hlavní co zbobí tento seriál a to je bezmoc a zažrání se do hlavních postav,rodin a jak jinak skvělého Tchéky Karya,který si přímo užívá každou minutu. ()