Minisérie "Odpověď se skrývá v detailech" se zabývá posledními dny obětí vražd a malými vodítky, které nakonec dovedou policisty k vrahovi.

1. díl (Vzrušující zabíjení): Když je tělo Kathryn Harmsové nalezeno u opuštěné silnice, detektivové zahájí vyšetřování, které je přivede mezi notoricky známý motorkářský gang.

2. díl (Zahřátý revolver): Když je majitel plantáží na Hawaji nalezen ve své ložnici zastřelený s kulkou v hlavě, policie najednou zjistí, že na ostrově je podezřelých víc než dost.

3. díl (Vražda v krajanském stylu): Obhájkyně Chiquita Tateová je nalezena ubodána k smrti ve své kanceláři. Detektivové v její ruce najdou chomáč vlasů. Přivede je tato stopa k vrahovi?

4. díl: Policie vyšetřuje zmizení 29leté matky, která vedla tajný život. Překvapující objevení v poušti Mojave odhalí pravdu o tom, co se jí skutečně stalo.

5. díl (Měl jsem kladivo): Děti mladé Bonnie se jednou ráno probudí a zjistí, že jejich máma není doma a její auto také ne. Auto se brzy najde a v něm tělo. Povede k jejímu vrahovi jediný detail? (TV ID Xtra)