Bergwelten

Influencer – Vernetzt mit den Bergen (E195)

(epizóda)
? %
Rakúsko, 2021, 47 min

Jsou tvůrci trendů naší doby a považují se za moderní názorové vůdce: influencery. Digitální svět si bez nich nelze představit, jejich zkušenosti jsou do očí bijící a sotva dostupná reklama. Také pro cestovní ruch v alpském regionu. Sledujeme šest influencerů, kteří si dali za úkol podělit se o svůj život v horách se světem. To vyvolává otázku autenticity.
A to jak z hlediska samotných zážitků, tak z hlediska kreativní realizace: kde je hranice mezi prožíváním a inscenací? Jsou sociální média jen prostředkem k dosažení cíle – nebo je tomu naopak? A co je na nich vůbec tak fascinujícího? Jde o inspiraci, o zástupný zážitek, zatímco popíjíme latte macchiato ve své komfortní zóně? Nebo máme jen pocit, že nám neustále něco uniká? V epizodě se dostaneme k influencerům blíž než kdykoli předtím. Nahlédneme do zákulisí, přidáme se k nim na velkolepých výletech i během zdlouhavého postprodukčního procesu. A prožijeme s nimi každodenní balancování mezi touhou a realitou. (sator)

sator

Jsou tvůrci trendů naší doby a považují se za moderní názorové vůdce: influencery. Stali se nedílnou součástí digitálního světa a jejich zkušenosti jsou do očí bijící a sotva dostupné reklamy. Také pro turistiku v alpském regionu. Doprovázíme šest influencerů, kteří si dali za úkol sdílet svůj život v horách se světem. To vyvolává otázku pravosti.Jak z hlediska samotných zážitků, tak z hlediska kreativní realizace: Kde je hranice mezi prožíváním a inscenováním? Jsou sociální média jen prostředkem k dosažení cíle – nebo je to naopak? A v čem vlastně ta fascinace spočívá? Je to o inspiraci, zástupné zkušenosti, když popíjíme latté v naší komfortní zóně? Nebo máme jen pocit, že nám neustále něco chybí? Ve filmu se dostáváme k influencerům blíže než kdy předtím. Nahlížíme do zákulisí, účastníme se velkolepých výletů a podílíme se na zdlouhavé postprodukci. A zažít s nimi každodenní balancování mezi touhou a realitou. ()