Bergwelten

Das Steinerne Meer – Eine geheimnisvolle Felsenwelt (E234)

(epizóda)
? %
Rakúsko, 2022, 47 min

Kamenné moře. Vznikalo miliony let. Drsné a nepřístupné, ale také fascinující a lákavé. Kamenné moře leží mezi jezery Watzmann a Königssee na severu a Saalfeldskou pánví na jihu, na hranici mezi Bavorskem a Rakouskem. Na náročné vícedenní túře projdeme pohoří od jihu k severu. Dozvíme se více o jeho geologii, zažijeme vzrušující horolezeckou túru na Sommerstein a vydáme se za skyrunnerem na Großer Hundstod. Čekají nás i další zajímavá setkání: s tvůrcem unikátního vrcholového kříže, s dvojicí bratrů, kteří se zapsali do alpské historie, s chovateli ovcí, pro které je Kamenné moře pastvinou a srdeční záležitostí už po generace. Program vykresluje ucelený obraz horské krajiny, která se z velké části zdá být stále ještě zcela nedotčená, ale při bližším pohledu odhalí překvapivou rozmanitost. (sator)

sator

Kamenné moře. Vznikalo miliony let. Drsné a nepřístupné, ale také fascinující a lákavé. Ein Meer aus Stein leží mezi jezery Watzmann a Königssee na severu a Saalfeldskou pánví na jihu, na hranici mezi Bavorskem a Rakouskem. Na náročné vícedenní túře projdeme pohoří od jihu k severu. Dozvíme se více o jeho geologii, zažijeme vzrušující horolezeckou túru na Sommerstein a vydáme se za  na Großer Hundstod. Čekají nás i další zajímavá setkání: s tvůrcem unikátního vrcholového kříže, s dvojicí bratrů, kteří se zapsali do alpské historie, s chovateli ovcí, pro které je Kamenné moře. pastvinou a srdeční záležitostí už po generace. ()