sud

Do morku kostí britské s dokonalou atmosférou poválečného venkova, jehož idylu nemilosrdně narušují traumata z války. Farář Sidney je chlap z masa a kostí, zápasící mezi láskou a oddaností Bohu. Policista Geordie je mu oporou i zdravým oponentem. Jindy jakkoli otravné a klišovité postavičky přemoudřelé hospodyně či nešikovného kolegy působí trapně, tentokrát jsem si jejich postavy oblíbil - možná díky skvělým hercům a soudnosti tvůrců. 90%. ()

Malarkey

Už pár týdnů mě Česká televize oblažuje seriálem Grantchester, který mě parádně vrací do anglického maloměsta 50. let. Navíc s perfektním Jamesem Nortonem, který se tu představuje jako bývalý voják, dnes kněz, který se ale jako kněz vůbec nechová a celkově jeho život disponuje celou řadou neřestí. K tomu se samozval do role vyšetřovatele, protože v okolí fiktivního Grantchesteru se vraždí jedna báseň. Zatím tedy po první sérii baví, uvidíme, kam se to posune. ()

3anitram

Zkraje jsem úplně nadšená nebyla, ale po třetím dílu mě to příjemně vtáhlo a tři hvězdy by byly málo. Hlavní hrdina je sice krásný, přesto trochu nevýrazný, gay tematika i rasismus nesmí chybět.. ale zpracování a sympatie k hercům plus celkově atmosféra tomu daly kouzlo a čtyři hvězdy si zaslouží. ()